11.02.2020

5 spôsobov, ako u stomatológa ušetríte

1. Menej je niekedy viac a viac je niekedy menej

Čím lacnejšie, tým lepšie, je to tak? Nie je.

Lacné prevádzky používajú lacný materiál a lacná je aj práca, ktorú odvedú. Ich cieľom je získať pacienta a čo najrýchlejšie a najlacnejšie ho vybaviť. To nie je nič moc a rozhodne to nie je to, čo ste si prestavovali. V prvom rade ide totiž práve o vás.

Ak si vyberiete lacnejšieho stomatológa, nakoniec vás to môže stáť viac peňazí jednoducho preto, že čoskoro budete ten istý problém riešiť znova. Zle odvedená práca znamená, že sa celé roky necítite vo svojej koži a navyše ešte aj zle vyzerá. No a v najhoršom prípade môže viesť k infekciám a ďalším problémom s chrupom.

Ak hľadáte zubára, hľadajte takého, ktorému záleží na tom, či odvedie kvalitnú prácu.

2. Vyberte si stomatológa, ktorý sa sústredí na bezpečnosť, kvalitnú prácu a kvalitné vybavenie

Áno, opäť ide o kvalitu.

Nemalo by vám ani tak záležať na tom, či má dobrý zubár zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou, ale skôr na tom, či správne urobí to, čo urobiť má. Ak áno, znamená to totiž, že v kresle strávite menej času a zaplatíte menej peňazí. Čo teda vlastne hľadáte?

Bezpečnosť
Stomatologické zákroky sú medicínskymi zákrokmi, preto je podmienkou čisté a vydezinfikované prostredie.

Kvalitná práca
Niektorí stomatológovia sa snažia pracovať čo najrýchlejšie a najlacnejšie. To bohužiaľ znamená, že sa s nimi čoskoro budete musieť stretnúť opäť.

Kvalitné materiály
Ak sú materiály kvalitné, v konečnom dôsledku ušetríte, pretože nehrozí, že sa po roku alebo dvoch opotrebujú a zlomia. Rovnako eliminujú riziko ďalších komplikácií.

Kvalitná technológia
Vďaka modernej technológii môžete ušetriť tým, že v konečnom dôsledku dostanete lepšiu celkovú službu. To znamená dlhšiu trvácnosť, menej ďalších návštev a menej času stráveného v kresle.

3. Zmierte sa s tým, že vaše poistenie nepokrýva všetko

Mnohí ľudia sú presvedčení, že ich zdravotné poistenie pokryje 100% nákladov na zdravý chrup. Je to pravda, ale starostlivosť je v tom prípade často presne taká, ako sme ju opísali: nekvalitná, unáhlená a bez záujmu.

Práve preto existujú dentálne kliniky. Práve my totiž odvádzame nielen špičkovú prácu, ale klientom aj venujeme toľko času, koľko je potrebné a nadovšetko si vážime individuálny prístup.

4. Uistite sa, že na všetko máte záruku

Ďalší zásadný rozdiel je v tom, že stomatológia naozaj nie je práca za pásom. Namiesto kvantity sa sústredí na kvalitu. Práve preto je prirodzené, že na všetky zákroky ponúkame záruky. Týka sa to tak koruniek, ako aj implantátov. Týka sa to všetkých zákrokov aj materiálov. U nás jednoducho platí, že vždy existuje záruka, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

5. S liečbou nečakajte

Keď príde reč na starostlivosť o zuby, mnohí ľudia sa správajú ako pštrosy. Vedia, že ju potrebujú, ale radšej strčia hlavu do piesku a tvária sa, že problém neexistuje. Práve to je však najhorší možný postup, a to tak zo zdravotného, ako aj finančného hľadiska.

Čím dlhšie budete čakať, tým viac sa problém prehĺbi a tým viac za jeho vyriešenie zaplatíte. Ak máte malý problem, napríklad s výplňami, pokojne ho ignorujte a on sa čoskoro zaručene zmení na veľký, bolestivý a drahý problém s koreňovým kanálikom.

Ak aspoň zhruba dodržiavate základné pravidlá dentálnej hygieny, môžete až 90% nákladov na zákrok ušetriť jednoducho tým, že sa včas objednáte na vyšetrenie.

Máte otázku? Kontaktujte nás, pomôžeme vám nájsť správnu odpoveď a najvhodnejšie riešenie.

Zavolajte nám Napíšte nám