06.11.2020

Ako môže zdravie vašej ústnej dutiny ovplyvniť vaše celkové zdravie a imunitu?

Jeseň sa vo všeobecnosti spája s príchodom chrípkovej sezóny, no aktuálne je naša imunita ohrozená aj pandémiou vírusu Covid-19. Práve preto je základom ochrany pred ochoreniami budovať si imunitu a dbať o svoje celkové zdravie.
Nezabúdajte preto okrem pravidelného prísunu vitamínov aj na stav vašej ústnej dutiny a nezanedbávajte pravidelné vyšetrenia u stomatológa, ktoré môžu byť kľúčové v ochrane pred ochorením a vírusom.

Stopercentné zdravie ústnej dutiny je kľúčové

To, že vás nič nebolí neznamená, že je vaša ústna dutina v úplnom poriadku. Ústa sú totiž ideálnym prostredím pre množenie baktérií. Keď sa baktérie premnožia, môžu preniknúť ďalej do celého tela. Len malý zápal, kaz o ktorom neviete alebo poranené ďasno, tak môžu byť pre vírusy a baktérie vstupnou branou do celého vášho tela.dentist

Pravidelná kontrola

Základom starostlivosti o svoje zdravie a imunitu je pravidelná kontrola u stomatológa a vyhľadanie pomoci už pri prvých prejavoch problému. Aj zápaly, ktoré “ešte” necítime môžu bez pravidelnej kontroly vyústiť do väčších problémov. Práve zápaly v ústnej dutine môžu spôsobovať zdravotné problémy spojené s celým organizmom. Stomatológ dokáže odhaliť ranky, zápaly a kazy včas, aby sa baktérie nešírili ďalej do organizmu. Na klinike Dr. Martin sa nemusíte obávať o svoju bezpečnosť ani v tomto období, pretože dodržiavame všetky nariadené, a aj nadštandardné hygienické a bezpečnostné opatrenia tak, aby sa naši pacienti cítili aj naďalej bezpečne. Objednajte sa k nám na vstupné vyšetrenie a chráňte tak vašu imunitu v tomto období.

dentalhygiene

Dôkladná dentálna hygiena

Dentálna hygiena je veľmi dôležitá pre udržanie zdravej ústnej dutiny a v konečnom dôsledku aj pre udržanie si celkového zdravia a silnej imunity. Má kľúčovú úlohu v prevencii a môže vám pomôcť odhaliť problémy už v ich zárodku. U Dr. Martina je súčasťou dentálnej hygieny aj komplexné vyšetrenie stavu vašej ústnej dutiny, takže získate prehľad o tom, či sú vaše zuby a ďasná v stopercentnom poriadku.

Objednajte sa na dentálnu hygienu alebo vstupné vyšetrenie, ktoré je u nás aktuálne ZADARMO a budujte si silnú imunitu od základov.

Máte otázku? Kontaktujte nás, pomôžeme vám nájsť správnu odpoveď a najvhodnejšie riešenie.

Zavolajte nám Napíšte nám