30.03.2020

Opatrenia kliniky Dr. Martin počas Corona vírusu

Ako vás chránime?

Udalosti posledných týždňov výrazne zasiahli do životov nás všetkých. Za každých okolností sme však v prvom rade zdravotníci a poskytovanie pomoci je preto našou prioritou.

Prispôsobil sme preto naše postupy a využili všetky možnosti, ktoré máme k dispozícii. Starostlivosť naďalej poskytujeme aj vďaka tomu, že máme k dispozícii dostatočné priestory.

Dodržujeme tie najprísnejšie hygienické aj bezpečnostné kritériá. Tu sa dozviete, čo všetko robíme preto, aby sme naďalej poskytovali špičkovú starostlivosť, ale zároveň dbali o zdravie klientov aj zamestnancov.

  1. Dbáme o hygienu. Pri vstupe na kliniku je samozrejmosťou dezinfekcia rúk a odmeranie telesnej teploty každej osoby.
  2. Máme presne stanovené postupy. Každý pacient má 60-minútový termín a 15 minút na administratívne záležitosti.
  3. Predchádzame kontaktu medzi pacientami. Pacient po príchode čaká na parkovisku, až kým ho po odchode prechádzajúceho pacienta nevyzveme, aby prišiel na recepciu.
  4. Predchádzame kontaktu aj medzi lekármi. Vyhradili sme tri sektory pre troch lekárov. Na každom z nich pracuje vždy iba jeden lekár.
  5. Starostlivo dezinfikujeme. Každý ošetrujúci lekár má k dispozícii dve ambulancie. Každá ambulancia tak má pri návšteve pacienta za sebou 60-minútovú dezinfekciu. Jej prostredie je maximálne sterilné.
  6. Sterilizujeme. Okrem manuálneho čistenia priestorov prebieha aj čistenie ovzdušia germicídnymi žiaričmi, ktoré sú po odchode pacienta vždy pustené na 60 minút. Priestory sú pravidelné čistené polymérovým postrekom, ktorý na povrchoch účinkuje ako ochranná vrstva.
  7. Chránime našich zamestnancov. Sterilný set pozostáva z ochranného oblečenia, čiapky, respirátora, rukavíc a štítu. Lekár aj sestra potrebujú na každého pacienta jeden takýto set.

Samozrejme, toto sú len najdôležitejšie body, drobných opatrení je omnoho viac. Zdravie a bezpečnosť je našou primárnou zodpovednosťou, a tak pristupujeme aj k súčasnej situácii. Práve preto je čistota a dezinfekcia našej kliniky kľúčová.

Naša klinika je a aj vždy bude bezpečná pre všetkých — pre pacientov aj zamestnancov. Veríme, že spoločným zodpovedným prístupom dosiahneme čo najrýchlejší ústup vírusu a návrat k bežnému životu.

Ďakujeme vám za vašu dôveru.

Máte otázku? Kontaktujte nás, pomôžeme vám nájsť správnu odpoveď a najvhodnejšie riešenie.

Zavolajte nám Napíšte nám