12.05.2021

Som už starý na strojček?

Cítite sa nekomfortne a skrývate svoj úsmev na fotografiách? Bojíte sa, aký prvý dojem pri stretnutí zanechá váš chrup? Má váš úsmev nedokonalosti, ktoré vám sťažujú jeho čistenie a musíte tak často navštevovať zubára kvôli kazom a usadenému kameňu?

Váš úsmev úzko súvisí so sebavedomím , ktoré je dôležité najmä v dospelosti. Môže totiž ovplyvniť váš úspech na pracovnom pohovore, pri stretnutiach, hľadaní si partnera a v neposlednom rade aj vzťah k sebe samému. Myslíte si však, že na vyrovnanie zubov ste už príliš starý?  V tomto článku vás presvedčíme o tom, že sen o rovnom a krásnom úsmeve si môžete splniť v každom veku.

Vstupujú do ortodontickej liečby aj ľudia v strednom a vyššom veku?

Mnoho ľudí sa na nás obracia po tom, ako sa im aj napriek tomu, že ako tínedžeri nosili strojček znovu skrivia a posunú zuby. Môže to byť spôsobené dodatočným prerezaním zubov múdrosti alebo aj nesprávnou liečbou, kedy pacient po jej skončení nenosil retainer, ktorý by zuby udržal na ich mieste.  Niektorí pacienti si odkladali ortodontickú liečbu na neskôr aj preto, že si ju v mladšom veku nemohli dovoliť finančne alebo svoj úsmev jednoducho nepokladali za tak dôležitý.

Prečo začať aj v neskoršom veku?

Váš úsmev ovplyvňuje nielen vaše orálne zdravie, ale aj vaše sebavedomie. Práve v dospelosti pacienti dokážu lepšie pochopiť hodnotu a dôležitosť krásneho úsmevu, preto majú často väčšiu motiváciu vstúpiť do liečby a byť zodpovednými pri dodržiavaní inštrukcií špecialistu.

Vplyv krivých zubov na zdravie

Čím sme starší, tým si viac uvedomujeme, že zdravie je na prvom mieste. Práve ústa môžu byť vstupnou bránou vírusov do tela . Medzi skrivenými zubami môžu vznikať ťažko dostupné priestory v ktorých sa hromadia baktérie, usádzajú zvyšky potravy, plak a vzniká zubný kameň. To môže spôsobiť bolestivé kazy a ochorenia ďasien, ktoré nakoniec vedú až k strate zubov alebo k šíreniu baktérii do celého organizmu. 

Mám obavy, ako budem vyzerať so strojčekom

Spolu s vývojom vedy a technológii sa vyvíjajú aj metódy vyrovnávania zubov. Zabudnite na kovové časti či drôtiky a poďte s nami do úplne diskrétnej liečby s neviditeľným strojčekom Invisalign.  Dlahy pri tomto strojčeku sú úplne priesvitné, takže sa počas jeho nosenia budete usmievať komfortne a bez obáv. Dokonca nemusíte každý mesiac vynechávať prácu kvôli kontrole. Dlahy si meníte sami v pohodlí domova a návštevy nášho špecialistu sú menej časté.

Jednoducho povedané, pre krásny a rovný úsmev neexistujú žiadne vekové hranice. Stačí, ak to s vaším úsmevom myslíte vážne a chce zlepšiť aj celkové zdravie vašej ústnej dutiny. Zverte liečbu do rúk odborníkov na neviditeľné strojčeky a objednajte sa k nám v úvodnú konzultáciu už dnes.

Máte otázku? Kontaktujte nás, pomôžeme vám nájsť správnu odpoveď a najvhodnejšie riešenie.

Zavolajte nám Napíšte nám