Detská stomatológia

Milí rodičia, ak ste objavili v ústach svojej ratolesti prvý zub, je ten správny čas na návštevu zubnej ambulancie. Svet zubnej starostlivosti je najmä miestom, kde sa učíme starať o svoje zdravie. Avšak u nás zistíte, že je to aj miesto zábavy.

Kedy prísť s dieťaťom k zubárovi na prvú návštevu?

U každého dieťaťa je vývoj chrupu individuálny, prvé zuby sa v ústach môžu prerezávať už v prvom polroku života. Vaše dieťa môže v tom čase trápiť zvýšená teplota, nepokojný spánok, celková podráždenosť či slinenie. My Vám však vieme zaručiť, že u nás sa k svojmu lekárovi dostanete bez zbytočného čakania.

Objednajte sa

Ako prebieha prvá návšteva?

Na našej klinike si uvedomujeme, že neznáme prostredie môže najmenším pacientom spôsobovať stres. Naše špeciálne vyškolené detské stomatologičky sú zároveň aj výborné psychologičky, rozprávačky a hlavne spoľahlivé kamarátky, ktoré si naši najmenší klienti hneď obľúbia.

Po tom, čo prvotný strach z neznámeho prostredia opadne, naše stomatologičky hravou formou zoznámia vaše dieťa so stomatologickou ambulanciou. Predstavia vám rôzne nástroje a zoznámia vás s tým, ako fungujú. Sme pripravení aj na tie najzložitejšie otázky nielen od detí, ale aj od ich rodičov.

O absolútnom komforte a bezpečí pre vaše dieťa vás radi presvedčíme, pretože prítomnosť rodičov počas ošetrenia je pre nás samozrejmosťou.

Je pre nás nesmierne dôležité, aby sa prvá návšteva niesla v priateľskom duchu a jej výsledkom bol dobrý pocit, ktorý je potrebný pre budovanie dôvery. Pozitívny vzťah k zubárovi už v rannom veku ovplyvní vnímanie ďalších stomatologických vyšetrení počas dospievania či v dospelosti.

Aké problémy môžu trápiť zúbky vašich deti?

Vaše dieťa môžu trápiť rovnaké problémy ako dospelého pacienta, či už ide o zubný kaz, zlé návyky či nesprávnu starostlivosť. Avšak mliečne zuby slúžia ako základ zdravej ústnej dutiny či trvalých zubov, je preto potrebné venovať im zvýšenú pozornosť.

U nás sa venujeme kontrole správneho prerezávania mliečnych zubov a naši lekári poslúžia rodičom ako odborní konzultanti. V prípade, že by sa vývoj uberal nesprávnym smerom, alebo by si úraz či iná nečakaná udalosť vyžiadala väčší zásah, k dispozícii je pre vaše dieťa aj celková anestézia. Samozrejme, pod dohľadom nášho špičkového anesteziológa s 25-ročnou praxou. Sme tu pre Vás, aby sme spoločne dohliadli na zdravý vývoj chrupu vášho dieťaťa.

Detská klinika Dr. Martinko

Objavte viac

Ostatné pobočky

Objednajte sa