ako vyrovnat zuby bez strojceka

Starať sa o zuby od raného detstva je veľmi dôležité. Je to overený spôsob, ako si zaistiť zdravý a krásny chrup po celý život.

Endodontické ošetrenie je zákrok, pri ktorom sa riešia vážne problémy so zubami – je ohrozený samotný zubný koreň. Práve včasné ošetrenie koreňových kanálikov u detí dokáže zastaviť bakteriálne procesy v ústnej dutine a zabrániť strate zuba, ako aj ďalším infekciám a zdravotným komplikáciám v ďalšom živote dieťaťa. 

Naučte deti primeranej starostlivosti o zuby, aby sa vyhli endodoncii. Tá rieši vážnejšie zubné problémy, kedy už zubný kaz pokročil, prenikol k zubnej dreni a poškodil ju. Našťastie, je to účinný spôsob, ako predchádzať extrakcii mliečneho zuba a zastaviť šírenie baktérií. Pamätajte, že čím skôr zakročíte proti detskému zubnému kazu, tým efektívnejšia endodoncia je. 

Endodoncia u detí

  • Profesionálne paliatívne endodontické ošetrenie chrupu pre deti.
  • Účinné riešenie, ako predísť vytrhnutiu mliečneho zuba.  
  • Stop neliečeným zápalom v ústnej dutine detí.
  • Zabráni šíreniu baktérií do kosti či krvného obehu.
  • Aj pre detských pacientov po úraze – traumatické poškodenie zuba.

 

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Priebeh endodontického ošetrenia u detí

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo mailom a my sa Vám ozveme. Objednáme Vás spolu s dieťaťom na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o endodoncii mliečnych zubov.

2Ošetrenie zuba

V prípade, že je nutná endodoncia zuba, lekár lokalizuje dreňovú dutinu a miesto zápalu, respektíve kazu. Po jeho sprístupnení pristúpi k odstráneniu zapálenej zubnej drene, prípadne jej zvyškov. Dbáme na to, aby bolo dieťaťu vopred vysvetlené, čo sa mu bude robiť, aby sa nebálo. Zubné kanáliky sa následne mechanicky a chemicky vyčistia. Aplikuje sa vložka – mliečny zub je uzavretý dočasnou výplňou.

3Kontrola a dezinfekcia zuba

Dohliadnite na to, aby sa zápal dôsledne preliečil. Nasledujú kontroly, počas ktorých sa koreňové kanáliky v mliečnom zube opäť prečistia a vyplnia. Na poslednej kontrole sa preliečený zub vyplní trvalou výplňou. Je dobré dieťa aj rodiča poučiť o správnej zubnej hygiene a čistení mliečneho chrupu.

Najčastejšie otázky o detskej endodoncii zubov

Áno, v niektorých prípadoch môže byť citlivý. Ak sa v okolí zuba nachádzala infekcia alebo zápal, môže to byť príčinou vyššej citlivosti.

Náš tím odborníkov sa postará o čo najmenšiu bolesť pri zákroku.

Dieťaťu vopred vysvetlíme, ako bude zákrok prebiehať. Tým minimalizujeme jeho strach.

Endodoncia je často jediným vhodným riešením pre mliečne zuby kvôli ich dôležitosti pri správnom raste a vývoji permanentných zubov. Mliečne zuby sú náchylnejšie na zubný kaz a ich infikovaná dreň môže spôsobiť bolesť a riziko šírenia infekcie do okolitého tkaniva.