ako vyrovnat zuby bez strojceka

O detský chrup sa je potrebné starať poctivo – neplatí, že mliečne zuby nepotrebujú extra starostlivosť, práve naopak. Dieťa si primeranou každodennou ústnou hygienou už od útleho veku vytvára požadované návyky a stavia dôležité základy pre zdravie trvalého chrupu.

Áno, mliečny chrup prirodzene vypadne – často práve pod tlakom rastu trvalého zuba. Avšak sú prípady, kedy je nutné pristúpiť k extrakcii zuba u detí. Ak nedôjde k vypadnutiu mliečneho zuba, prípadne je strata zuba sprevádzaná zápalom či bolesťami, je čas vyhľadať stomatológa.

Extrakcia mliečnych zubov je úmyselné mechanické odstránenie zuba zo zubného lôžka. U detí obzvlášť dbáme na to, aby tým nijako netrpeli a nemali z mechanického trhania zuba žiadny strach. Kladieme veľký dôraz na pohodu našich detských pacientov a pokojný priebeh zákroku. Naším primárnym cieľom je, aby od nás každý detský pacient odchádzal usmiaty.

Extrakcia mliečneho zuba

  • Bezbolestné vyšetrenie – možnosť anestézie. 
  • Rýchly termín.
  • Účinné riešenie, ako detičky zbaviť pokazeného mliečneho zuba.  
  • Odhalíme aj najmenší kaz na mliečnom chrupe.
  • Uvoľníme miesto trvalým zúbkom, aby mohli rovno rásť.
  • Žiadne traumy z extrakcie zubov od útleho veku.
  • Usmiate deti aj ich rodičia sa k nám vždy radi vracajú.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Extrakcia detských zubov – priebeh zákroku a kontrola

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo mailom a my sa Vám spätne ozveme. Objednáme Vás spolu s deťmi na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o extrakcii mliečnych zubov a zároveň upokojí dieťa, aby sa zákroku nebálo.

2Priebeh extrakcie mliečneho zuba

Lekár po dôslednej prehliadke ústnej dutiny dieťaťa vyhodnotí, či je nutná extrakcia zuba. Ak áno, dieťaťu je po konzultácii s prítomným rodičom podaná anestézia. Aplikuje sa špeciálnou malou ihlou, ktorú zavádzame medzi ďasno a zub – dieťa nevníma bolesť, iba silnejší tlak. Následne dochádza k extrakcii zuba.

3Následná kontrola a prevencia

Je dôležité sledovať, či sa miesto, kde došlo k extrakcii mliečneho zuba, dobre hojí. Ak bol detský zub trhaný z dôvodu rastu trvalého zuba, stomatológ kontroluje, či nový zub rastie správne a rovno. V prípade, že bol mliečny zub napadnutý zubným kazom a extrakcia bola jediným riešením, je dôležité dieťa aj rodiča poučiť o správnej zubnej starostlivosti o mliečny chrup, aby sa do budúcna predišlo ďalším extrakciám.

Najčastejšie otázky o extrakcii detských zubov