ako vyrovnat zuby bez strojceka

Zlomený detský zub je problém, ktorý možno riešiť viacerými spôsobmi. Avšak pre väčšinu detí je to v prvom momente doslova katastrofa, najmä v prípade, ak prídu o predný zub. Riešia, že už nikdy nebudú vyzerať ako predtým alebo sa im navždy budú smiať ich kamaráti.

Odlomený mliečny zub možno dať v súčasnosti do poriadku rôznymi spôsobmi – často doslova na počkanie. Dôležité je zistiť, či nebola poškodená aj zubná dreň či vedľajšie zuby, urobiť RTG chrupu a ďalšie vyšetrenia a následne sa pristúpi k oprave zlomeného zuba.

Neprepadajte panike a neprenášajte ju na dieťa! Ak má úplne zlomený zub, prípadne len narazený predný zub, všetko sa dá vyriešiť. Možností riešenia je mnoho – od nalepenia úlomku zuba, vyplnenie chýbajúceho miesta výplňou či komplexná oprava. Dôležité je dorobenie mliečneho zlomeného zuba riešiť ihneď a s odborníkmi.

Zlomený zub u detí

  • Oprava zlomeného mliečneho zuba expresne rýchlo.
  • Bezbolestný zákrok bez strachu detí.
  • Zlomený zub po ošetrení vyzerá a funguje stopercentne
  • Možnosť nalepenia vlastného úlomku zuba.
  • Zvážime všetky dostupné možnosti a zvolíme tú najlepšiu alternatívu pre vaše dieťa.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Zlomený zub – možnosti opravy chrupu

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás mailom alebo telefonicky a my sa Vám ozveme. Objednáme Vás spolu s dieťaťom na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o odlomenom zube a predstaví Vám všetky dostupné možnosti riešenia tohto zubného problému u detí. Zároveň dieťa ubezpečí, že nie je dôvod na obavy.

2Röntgen zubov a ďalšie vyšetrenia

V úvode je nutné zistiť, či sa pri odlomení zo zuba nepoškodila aj zubná dreň, koreň zuba, prípadne ďalšie mliečne zuby. Dieťa absolvuje röntgen chrupu a všetky potrebné vyšetrenia, a to priamo u nás. Cieľom je odhaliť možné komplikácie a nastaviť najlepšie riešenie priamo na mieru Vášho dieťaťa. Následne môžeme pristúpiť k oprave zuba.

3Oprava zuba – možnosti

Je viac možností, ako opraviť zlomený mliečny zub. Možno nalepiť vlastný úlomok zo zuba – v prípade, že si ho uchováte, je potrebné dať ho čím skôr do vody alebo mlieka a priniesť so sebou. Ďalším spôsobom, ako riešime odlomený zub u detí, je dobudovanie zuba výplňou. Stomatológ s Vami preberie všetky dostupné možnosti a spoločne vyberiete tú najlepšiu alternatívu pre Vaše dieťa.

Najčastejšie otázky o detskej endodoncii zubov