Pomôžte deťom ku krásnym a zdravým zubom – ochráňte ich mliečny chrup zapečatením. 

Jedným zo spôsobov, ako predísť zubným defektom a kazom, je pečatenie zubov. Ide o efektívnu a u rodičov obľúbenú metódu, ako deťom dopomôcť k peknému mliečnemu chrupu. 

Dajte tomu šancu, pečatenie zubov u detí je jednoduchý a dostupný zákrok, ktorý nebolí a je maximálne bezpečný. Navštívte nás ihneď po prerezaní zubov Vašich detí a my vám vysvetlíme, ako na to.

Pečatenie detského chrupu

  • Účinná ochrana mliečneho chrupu pred zubnými kazmi.
  • Pečatenie zubov okamžite po ich prerezaní.
  • Nepečatí sa zub so zubným kazom.
  • Pred pečatením je nutné dôkladné ošetrenie chrupu.
  • Nebolestivý a neinvazívny zákrok.
  • Pravidelné kontroly a opravy zapečatenia.

Pečatenie mliečnych zubov – priebeh ošetrenia

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás a my sa Vám ozveme späť. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k našim odborníkom, ktorý zodpovedia všetky Vaše otázky o pečatení zubov u detí.

2Úvodná konzultácia

V prípade, že sa rozhodnete pre pečatenie mliečneho chrupu Vášho dieťaťa, predstavíme Vám celý postup, ako to bude prebiehať. V prvom rade je dôležité dieťa upokojiť, aby sa ničoho nebálo – ide o neinvazívnu procedúru, ktorá nie je bolestivá. Pečatenie je preventívne ošetrenie, počas ktorého sa zub zaleje ochranným pečatidlom.

3Priebeh pečatenia

Na úvod je potrebné vyčistiť žuvaciu plochu zuba. Následne sa na žuvaciu plochu aplikuje kyselina fosforečná, ktorá spojí sklovinu s pečatiacou hmotou. Po opláchnutí kyseliny sa zub zaleje pečatidlom. Zákrok trvá len niekoľko minút – po jeho dokončení nie je zub boľavý ani citlivý – ihneď je možné jesť aj piť.

4Kontrolné ošetrenie

Pečatidlo vydrží v priemere 3 až 6 rokov, niekedy aj dlhšie. Je nutné, aby ho stomatológ skontroloval dvakrát do roka – pečatidlo môže odpadávať. Počas vyšetrenia lekár zistí, v akom je pečatidlo stave a ak je to potrebné, zbrúsi ho a nanovo nanesie.

Najčastejšie otázky o pečatení mliečnych zubov

Zalievanie alebo pečatenie zubov je bezbolestný úkon, ktorý slúži ako prevencia pred vznikom zubného kazu u detí.

Ceny pečatenia zubov Vám radi predstavíme osobne na našej klinike.

Pečatenie detského chrupu je procedúra, ktorá nebolí.

Pečatidlá vydržia niekoľko rokov. V prípade, že sa rozhodnete pre pečatidlá, je nevyhnutné ich stav pravidelne kontrolovať. Ich povrch sa totiž môže opotrebovať či inak poškodiť.

Pečatenie zubov u detí pomáha, aby ich chrup vydržal čo najdlhšie zdravý a bez kazov.