Radosť zo zdravých zubov bez kazov môže byť aj Vašou realitou. Plombovanie zubov je účinným spôsobom, ktoré rieši problémy so zubnými kazmi a chráni chrup pred ďalšími zdravotnými problémami. 

Odolný chrup bez zubných kazov. Existujú efektívne riešenia, ktorými proti kazom zabojujete a predídete ich šíreniu. Plombovanie zubov rieši problémy s už existujúcimi kazmi, avšak taktiež pomáha predchádzať vzniku nových. 

Rozhodne nič nepodceňujte a zaplombujte si zubný kaz, kým nie je neskoro a nespôsobí Vám vážnejšie zdravotné ťažkosti v celej ústnej dutine. Riešte Vaše zubné ťažkosti včas, plombovanie zubov môže výrazne napomôcť v účinnej zubnej prevencii. 

Plombovanie zubov v našej stomatologickej ambulancii

  • Rýchle a efektívne ošetrenie chrupu bez bolesti.
  • Rovnaký odtieň plomby ako pôvodný odtieň zuba.
  • Extra odolné a pevné plomby.
  • Šetrné k zubnému tkanivu.
  • Minimálne obmedzenia po plombovaní.
  • Záruka na všetky ošetrenia.

Plombovanie – priebeh ošetrenia

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás a my sa Vám ozveme späť. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu, kde zodpovieme všetky Vaše otázky o plombovaní zubov, možnostiach, dostupných plombách a cene plombovania.

2Úvodné ošetrenie

V prípade, že sa rozhodnete pre plombovanie zubu so zubným kazom, predstavíme Vám druhy plomb, ktoré sú k dispozícii a priebeh ošetrenia. Naším cieľom je, aby mala plomba odtieň totožný s pôvodným zubom. Taktiež sa snažíme zdravý zub nijako nenarušiť – šetrne odstránime iba kaz.

3Plombovanie

Proces plombovania zubov je neinvazívny a takmer bezbolestný. Ide o jednoduché, rutinné stomatologické ošetrenie, ktoré trvá niekoľko minút. Prakticky ihneď po zaplombovaní zuba je možné fungovať bez obmedzení.

Najčastejšie otázky o plombovaní zubov

Plombovanie zubov je jedným z najbežnejších postupov pri riešení problémov so zubami. Liečba kazu výplňami umožňuje obnoviť funkciu zuba, ktorý bol poškodený baktériami alebo zničený mechanicky. Kvalitná výplň poskytuje zubu spoľahlivú ochranu pred baktériami.

Cenu plombovania Vám zodpovieme osobne na našej klinike, prípadne si pozrite cenník našich služieb.

Poznáme fotokompozitné, kompozitné, kovové aj keramické vložky. Existujú aj dočasné výplne, ktoré sa aplikujú na krátky čas a využivajú sa pri ošetrení zubných kanálikov. Dočasné výplne sa používajú aj na liečbu hlbokých kazov.

Biele plomby sú estetické a pri kvalitnom prevedení takmer neviditeľné. K zubom sú maximálne šetrné a pri správnom zhotovení nespôsobujú praskliny zubov. Nevýhodou bielych plomb je, že ich zhotovenie je časovo náročnejšie, čo sa odráža aj na vyššej cene.

Proces plombovania zubov je neinvazívny a takmer bezbolestný.