ako vyrovnat zuby bez strojceka

Baktérie na povrchu zubov rozkladajú cukor v potrave a produkujú kyseliny, ktoré rozleptávajú zuby. Ak je naša zubná starostlivosť nesprávna, výsledkom je zubný kaz, ktorý je často dôvodov závažnejších problémov chrupu.

Zubný kaz je bakteriálne ochorenie postihujúce tvrdé zubné tkanivá. Je to najčastejšie ochorenie, ktoré postihuje väčšinu populáciu. Našťastie sa mu dá predchádzať, problémom však je, že zubný kaz často nebolí a spočiatku nespôsobuje žiadne problémy.Ak sa včas neodhalí a neošetrí, môže preniknúť do zubnej drene a spôsobiť veľké problémy chrupu a ústnej dutiny. Cez chrup alebo ústnu dutinu vo vážnejších prípadoch preniknú baktérie až do organizmu a spôsobia v tele zápal. Skoršie odhaliť zubný kaz pomáha RTG diagnostika.

Zubný kaz vám ošetríme

  • Zubný kaz je voľným okom ťažko rozpoznateľný.
  • Pomáha dôkladná diagnostika pomocou RTG alebo mikroskopu.
  • Bezbolestné ošetrenie.
  • Odhalenie skrytých kazov aj pod výplňou.
  • V prípade odhalenia hlbokého zubného kazu príprava zuba na nasadenie výplne.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Odstránenie zubného kazu

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom objednávkového formulára a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o zubných kazoch.

2Ošetrenie zubného kazu

Ošetrenie zubného kazu je bezbolestné ošetrenie. Vďaka RTG snímkam sú viditeľné aj skryté miesta, ktoré ak ostanú neošetrené, kaz sa môže naďalej šíriť.

3Aplikácia výplne

Prebieha dôsledná príprava povrchu zubu na nalepenie výplne. Presný a precízny postup zaručuje dlhodobé kvalitné nalepenie výplne a žiadne trhliny, v ktorých by následne vznikol ďalší zubný kaz. Je nutné okraje zuba utesniť, čím sa zamedzí prieniku baktérii do zuba. Je veľmi dôležité, aby okraje výplne hladko prechádzali na okraj zubu a aby všade dokonale tesnili.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o výhodách a cene za ošetrenie zubných kazov dozvedieť viac? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia, aké možnosti na skoré odhalenie zubného kazu ponúkame a aké sú spôsoby riešenia vzniknutého zubného kazu na našej klinike. 

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o zubných kazoch

Najspoľahlivejším spôsobom je RTG snímka, respektíve pravidelné preventívne prehliadky a pravidelná dentálna hygiena.

Najčastejším vyvolávateľom zubného kazu je baktéria streptococcus mutans a laktobacily. Skvasovaním cukrov a svojim metabolizmom produkujú kyseliny, ktoré vyplavujú minerály zo zubov.

Zubný kaz nie je dedičný.

Zubný kaz je väčšinou zdĺhavý proces a ako rýchlo bude zubný kaz postupovať závisí od viacerých faktorov. Pokiaľ budete dodržiavať ústnu hygienu, tak šírenie malého zubného kazu môže byť pomalšie. Ak budete konzumovať cukry a zanedbávať hygienu, zubný kaz sa bude šíriť rýchlejšie.