23.03.2020

Zuby v čase korony. Bolia, čo mám robiť?

Samozrejme, ako medicínski pracovníci si uvedomujeme vážnosť situácie, a tak plne podporujeme všetky opatrenia v boji proti vírusu.

Ak vás na druhej strane rozbolia zuby, je to problém. Preto sme pripravili niekoľko rýchlych rád, ktpré poslúžia ako prvá pomoc, kým vyhľadáte lekárske ošetrenie.

1. Bolesť zubov

Ak sa objaví spontánna, pluzujúca a vystreľujúca bolesť, pomôžu analgetiká. Najsilnejším voľne predajným analgetikom je nalgesin. Analgetiká však odporúčame užívať, iba kým sa nedostanete do ambulancie.

2. Prerezávajú sa mi zuby múdrosti

V tomto prípade pomôže chladenie a výplach ústnou vodou s obsahom chlorhexidínu, ako sú napríklad Curaprox a Corsodyl. Zároveň je potrebné dbať o dôkladnú hygienu v oblasti prerezávajúcich sa zubov.

3. Zápal ďasien, papilitída

Pri bolestiach v dôsledku zápalu ďasien rovnako pomôže výplach ústnou vodou s obsahom chlorhexidínu.

Papilitída je zápal medzizubnej papily. Často vzniká po poranení tvrdšou stravou alebo medzizubnou kefkou a môže pripomínať pulpitídu, teda zápal zubnej drene. Aj pri zápale medzizubnej papily pomôže opakovaný výplach ústnou vodou.

4. Ranky

Pri rankách je podstatný dezinfek
ný efekt a platí to aj pri hojení rán po extrakciách. V tomto prípade odporúčame siahnuť po recepte našich starých mám a použiť repík.

Rada na záver

Mohli by sme povedať, že klin sa klinom vybíja a ak nič iné nepomáha, skúste si privrieť prsty do dverí.. My sme však pre Vás otvorili pohotovosť, kde sme plne pripravení Vám pomôcť najlepšie ako vieme. V prípade akútnej bolesti alebo problému nás kontaktujte telefonicky a dohodneme pre Vás najvhodnejší postup ošetrenia.

#spolutozvladneme

Máte otázku? Kontaktujte nás, pomôžeme vám nájsť správnu odpoveď a najvhodnejšie riešenie.

Zavolajte nám Napíšte nám