Zubná protetika na našej klinike

Zubná protetika je rekonštrukčný odbor stomatológie. Protetická stomatológia sa zaoberá nahradzovaním poškodených a stratených mäkkých a tvrdých tkanív ústnej dutiny.

  • Estetická a funkčná úprava chrupu.
  • Náhrada chýbajúcich či poškodených zubov.
  • Pevné alebo snímateľné zubné náhrady – korunky, mostíky, protézy.
  • Špičková implantológia.

Ak ste v dôsledku kazu či nehody prišli o časť svojho zubu, vhodným riešením je protetická náhrada. Protetická stomatológia sa zameriava prednostne na zachovanie pôvodného zuba a jeho rekonštrukciu. Ide nielen o estetickú, ale aj funkčnú úpravu nedokonalého chrupu.

Zubné fazety

Fazeta je jednoduché, rýchle a neinvazívne ošetrenie v prípade, že ste prišli o časť zuba. Ide o estetickú úpravu formou jemnej škrupinky z keramiky, ktorá je na nerozoznanie od vlastného zuba. Je to rýchly a jednoduchý zákrok, ktorý sa najčastejšie využíva z estetických dôvodov.

Fazety

Korunky zubov

Dentálna korunka je vyrobená z keramického alebo kovokeramického materiálu. Je fixnou – pevnou zubnou náhradou, ktorá je nasadená na poškodený zub. Predstavuje nielen estetický, ale aj oporný plášť nového úsmevu. Zubná korunka sa vyrába v našom modernom laboratóriu, kde ju buď vytvoríme pomocou 3D CAD-CAM technológie, alebo ju ručne vymodelujeme na mieru každému pacientovi.

Implantológia

Implantáty

Ďalšou možnosťou, ako nahradiť chýbajúce zuby sú implantáty. Ich funkciou je náhrada koreňov chýbajúcich zubov. Na implantáty je potrebné zhotoviť korunkovú časť zuba. Protetické náhrady nesené implantátmi sú buď fixné – nie je možné ich snímať, podmienečne snímateľné – môže ich zložiť len stomatológ, alebo snímateľné náhrady – pacient si ich vie vyberať sám.

Fazety

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o možnostiach zubnej protetiky v rámci našej kliniky dozvedieť viac? Zavolajte nám alebo vyplňte objednávkový formulár. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci a personálne koordinátorky Vám zodpovedia všetky otázky o zubnej protetike.

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o zubnej protetike

Zubná protetika sa odporúča pacientom, ktorí prišli o zub (respektíve časť zuba). Je to spôsob, ako zachovať pôvodný zub a opraviť ho.

Nie, ide nielen o estetickú stránku zuba, ale aj o funkčnú úpravu nedokonalého chrupu.

Protetika nahrádza stratené zuby, prípadne ich časť, a to zubnými náhradami, ktoré sa delia podľa spôsobu upevnenia na fixné a snímateľné.