Dentálny implantát je vhodný pre pacientov, ktorí z nejakého dôvodu či úrazu alebo silného zápalu prišli o svoj zub. Dentálny implantát je vyrobený z titánu, nevyvoláva žiadne alergické reakcie a je 100% kompatibilný s ľudským organizmom,

Dentálne implantáty sú titánové skrutky jemne vsadené do kosti pacienta. Po zhojení sa na implantát osadí titánová nadstavba s keramickou alebo kovokeramickou korunkou.

Typy dentálnych implantátov

Na svete existuje množstvo značiek a typov implantátov kvalitných aj menej kvalitnejších. Na klinike Dr. Martin implantujeme dve prémiové značky implantátov, obe od svetových lídrov v tejto oblasti.

bezplatná konzultácia

Špecializovaná švajčiarska spoločnosť Straumann si svoju reputáciu vybudovala na inováciách postavených na vedeckom výskume. Vďaka ich dlhoročným výskumom sa implantáty značky Straumann rýchlejšie zrastú s kosťou a ďasnom pacienta, čo ho stavia do pozície lídra na trhu implantátov.

Nemecký systém Meisinger – Oktagon poskytuje vysokú stabilitu a vďaka svojej technológii dvojfázového titánového implantátu eliminuje akékoľvek mikropohyby implantátu. Je chránený pred baktériami a skúsenosti ukazujú, že z dlhodobého hľadiska dosahuje skvelé výsledky a vynikajúcu trvácnosť.

Výber korunky na implantát

bezplatná konzultácia

Dentálna korunka na implantát je vyrobená z keramického alebo kovokeramického materiálu, ktorá sa spolu s nadstavbou našraubuje na zavedený dentálny implantát. Po osadení korunky má pacient osvojený pocit zuba ako by bol jeho vlastný.

Kompletná rekonštrukcia metódou all on 4 / 6 ALL ON 4 a ALL ON 6 sú obľúbené a finančne výhodné metódy v prípade, ak pacient potrebuje podstúpiť komplexnú rekonštrukciu chrupu. Pri zákroku sa vtedy zavádzajú do čeľuste alebo sánky štyri až šesť implantátov a na ne sa následne umiestni fixná protéza s 10 až 14 zubmi. Výsledok? Pacient sa cíti sebavedome, má lepšiu kvalitu života s novým pevným estetickým a najmä funkčným chrupom.

Ako vyzerá zákrok?

1Prvá návšteva

Na vstupnom vyšetrení na klinike Dr. Martin Vás náš implantológ vyšetrí, spravíme Vám RTG snímok prípadne CT scan aby sme vedeli určiť či máte dostatok kosti na zavedenie implantátu. Na základe diagnostiky Vám naplánujeme termín na samotnú implantáciu. Potom je čas na samotný zákrok.

2Zákrok

Po naplánovaní samotnej implantácie sa do kosti pacienta zaimplantuje malá titánová skrutka (implantát), ktorá bude slúžiť ako koreň nového zuba. Samotný zákrok je vykonávaný erudovaným implantológom bezbolestne pod lokálnou anestéziou a realatívne do pár minút pacient odchádza do pohodlia domova.

3Druhá návšteva

Keď sa po dvoch až štyroch mesiacoch (závisí od typu implantátu) opäť stretneme, vytvoríme na základe odtlačku dentálnu korunku, ktorá je vyrobená v našom laboratóriu do dvoch týždňov.

4Tretia návšteva

A sme vo finále! Na tretej návšteve Vám nasadíme na implantát korunku s nadstavbou a odchádzate z kliniky s novým vylepšeným úsmevom. Presne tak! Rýchlo, efektívne a za ceny, ktoré sa vám budú páčiť.

Päťročná záruka na implantáty

Na všetky úkony platí štandardná päťročná záruka. Existuje tiež jedno všeobecne platné pravidlo: dentálny implantát funguje úplne rovnako ako normálny zub, len omnoho dlhšie vydrží.

Objednajte sa

Otázky a odpovede o zubných implantátoch:

S využitím najmodernejších technológií sú stomatologické zákroky čoraz menej invazívne a pre pacientov, ktorí majú problémy so srdcom, teda omnoho prístupnejšie.  Aj napriek tomu však odporúčame zákrok konzultovať so svojím lekárom.

V prvom rade blahoželáme. Avšak v prípade, že očakávate prírastok do rodiny, odporúčame odložiť zákrok na neskôr. Pri zákrokoch sú potrebné  röntgenové snímky a aj keď je úroveň radiácie zanedbateľná, podstupovať aj minimálne riziko je zbytočné.

Nemusíte sa obávať dentálne implantáty sú pre vás úplne bezpečná voľba.

Pekný úsmev pristane človeku v každom veku. Zákroky sú dôkladne konzultované s našimi špecialistami, ktorý sa vždy snažia nájsť cestu k vášmu šťastnému úsmevu.

V tomto prípade používame alternatívny, keramický implantát od značky Straumann.