Zubný implantát je vhodný pre pacientov, ktorí z nejakého dôvodu, napríklad vplyvom úrazu alebo silného zápalu, prišli o zub. Obrovskou výhodou implantátov je, že nevyvolávajú alergické reakcie a sú kompatibilné s ľudským organizmom.

Dentálne implantáty sú titánové skrutky, ktoré sú jemne vsadené do kosti pacienta. Po zahojení sa na implantát osadí titánová nadstavba s korunkou.

Typy dentálnych implantátov

Na svete existuje množstvo značiek a typov implantátov kvalitných aj menej kvalitnejších. Na klinike Dr. Martin implantujeme dve prémiové značky implantátov, obe od svetových lídrov v tejto oblasti.

bezplatná konzultácia

Špecializovaná švajčiarska spoločnosť Straumann si svoju reputáciu vybudovala na inováciách postavených na vedeckom výskume. Vďaka ich dlhoročným výskumom sa implantáty značky Straumann rýchlejšie zrastú s kosťou a ďasnom pacienta, čo ho stavia do pozície lídra na trhu implantátov.

Nemecký systém Meisinger – Oktagon poskytuje vysokú stabilitu a vďaka svojej technológii dvojfázového titánového implantátu eliminuje akékoľvek mikropohyby implantátu. Je chránený pred baktériami a skúsenosti ukazujú, že z dlhodobého hľadiska dosahuje skvelé výsledky a vynikajúcu trvácnosť.

Zubné implantáty na našej klinike

  • Skúsený tím odborníkov – prvotriedna zubná starostlivosť.
  • Termín zákroku podľa dohody.
  • Záruka na ošetrenie.
  • Dostupné dva typy dentálnych implantátov.

Dentálna korunka na implantát je vyrobená z keramického alebo kovokeramického materiálu, ktorá sa spolu s nadstavbou našraubuje na zavedený dentálny implantát. Po osadení korunky má pacient osvojený pocit zuba ako by bol jeho vlastný.

Kompletná rekonštrukcia metódou all on 4 / 6 ALL ON 4 a ALL ON 6 sú obľúbené a finančne výhodné metódy v prípade, ak pacient potrebuje podstúpiť komplexnú rekonštrukciu chrupu. Pri zákroku sa vtedy zavádzajú do čeľuste alebo sánky štyri až šesť implantátov a na ne sa následne umiestni fixná protéza s 10 až 14 zubmi. Výsledok? Pacient sa cíti sebavedome, má lepšiu kvalitu života s novým pevným estetickým a najmä funkčným chrupom.

 

Implantáty Straumann® BLX

Implantáty Straumann® BLX predstavujú prvotriednu kombináciu inovatívneho dizajnu a špičkovej technológie spracovania povrchov s vysoko funkčným materiálom.

Prečítajte si viac

Možnosti nasadenia implantátov

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo vyplňte objednávkový formulár a my sa Vám ozveme. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý ochotne odpovie na všetky Vaše otázky o zubných implantátoch.

2Výber implantátov

Na svete existuje množstvo značiek a typov implantátov. Na klinike Doktor Martin implantujeme dve prémiové značky implantátov od svetových lídrov v tejto oblasti. K dispozícii Vám sú implantáty od švajčiarskej značky Straumann, ktoré sa vďaka dlhoročným výskumom rýchlejšie zrastú s kosťou a ďasnom pacienta, čo ho stavia do pozície lídra na trhu implantátov. Zvoliť si môžete aj implantáty Meisinger – Oktagon, ktoré poskytujú vysokú stabilitu a vďaka technológii dvojfázového titánového implantátu eliminujú akékoľvek mikro pohyby implantátu. Implantát je tak chránený pred baktériami. Skúsenosti našich spokojných pacientov ukazujú, že z dlhodobého hľadiska dosahujú implantáty nemeckej značky skvelé výsledky a majú vynikajúcu trvácnosť.

3Výber korunky na implantáty

Na našej klinike si môžete zvoliť buď dentálnu korunku na implantát, ktorá je vyrobená z keramického alebo kovokeramického materiálu a ktorá sa spolu s nadstavbou pripevní na zavedený dentálny implantát, alebo kompletnú rekonštrukciu metódou ALL ON 4 a ALL ON 6. Ide o obľúbené a finančne výhodné metódy v prípade, ak pacient potrebuje podstúpiť komplexnú rekonštrukciu chrupu.

4Priebeh zákroku

Po vstupnom vyšetrení, kedy Vám spravíme RTG snímok, prípadne CT sken, aby sme vedeli určiť, či máte dostatok kosti na zavedenie implantátu, sa naplánuje termín na samotnú implantáciu.

Zákrok prebieha nasledovne – do kosti pacienta sa implantuje malá titánová skrutka (implantát), ktorá bude slúžiť ako koreň nového zuba. Samotný zákrok je vykonávaný erudovaným implantológom v lokálnej anestézii. Ide o pomerne rýchly a bezbolestný zákrok.

5Kontrola

Kontrola nasleduje po dvoch až štyroch mesiacoch v závislosti od typu implantátu. Na nej sa vytvorí na základe odtlačku dentálna korunka, ktorá je vyrobená v laboratóriu do dvoch týždňov. Na nasledujúcom ošetrení Vám nasadíme na implantát korunku s nadstavbou.

 

Päťročná záruka na implantáty

Na všetky úkony platí štandardná päťročná záruka. Existuje tiež jedno všeobecne platné pravidlo: dentálny implantát funguje úplne rovnako ako normálny zub, len omnoho dlhšie vydrží.

Objednajte sa

Otázky a odpovede o zubných implantátoch:

S využitím najmodernejších technológií sú stomatologické zákroky čoraz menej invazívne a sú prístupné aj pre pacientov, ktorí majú problémy so srdcom. Aj napriek tomu však odporúčame zákrok konzultovať s Vašim lekárom.

V prípade, že očakávate prírastok do rodiny, odporúčame odložiť zákrok na neskôr. Pri zákrokoch sú potrebné röntgenové snímky a hoci je úroveň radiácie zanedbateľná, podstupovať aj minimálne riziko je zbytočné.

Nemusíte sa obávať dentálne implantáty sú pre vás úplne bezpečná voľba.

Pekný úsmev pristane človeku v každom veku. Zákroky sú dôkladne konzultované s našimi špecialistami, ktorý sa vždy snažia nájsť cestu k vášmu šťastnému úsmevu.

V tomto prípade používame alternatívny keramický implantát od značky Straumann.

Na všetky úkony u nás platí štandardná päťročná záruka.

Približne 2 hodiny po odznení anestézie môžete opäť jesť. Druh stravy záleží od rozsahu zákroku Pri zavádzaní jedného alebo pár zubných implantátov odporúčame nekonzumovať tvrdú stravu 7 až 10 dní, aby sa nepoškodili stehy.

Za určitých okolností by mohol vypadnúť, a to v prípade nedostatočnej a nesprávnej ústnej hygieny. Je veľmi dôležitá správna domáca hygiena a pravidelné preventívne stomatologické prehliadky u stomatológa, kedy je možné prípadný problém včas zachytiť.