ako vyrovnat zuby bez strojceka

Pravidelná a poctivá starostlivosť o zuby je tou najlepšou investíciou. V prípade, že sa zubná či medzizubná opatera zanedbá, hrozia kazy a ďalšie zubné problémy. Nikdy však nie je neskoro na nápravu, a to aj v prípadoch, kedy ani plomby nedokážu vyriešiť Vaše ťažkosti so zubami. Vtedy prichádza rad na zubné korunky. 

V prípade, že chýba väčšie množstvo zuboviny, je riešením zubná korunka. Často zachráni aj zub, z ktorého ostalo iba málo – korunka zabezpečí, aby ste sa opäť mohli usmievať bez ostychu. Nahradí celý pôvodný povrch zubu od ďasna. Výroba zubných koruniek je precízny a náročný proces, na ktorom si stomatológ v spolupráci so zubným technikom v našom internom laborátoriu  dávajú veľmi záležať.

Zubné korunky na našej klinike

  • Posilnenie štruktúry oslabeného zuba. 
  • Korunka pokrýva zub zo všetkých strán.
  • Zvyšuje odolnosť chrupu.
  • Navracajú zubom pôvodný tvar.
  • Výroba zubnej korunky na mieru.
  • Na nerozoznanie od pôvodných zubov.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Priebeh zákroku – výroba a nasadenie zubných koruniek

1Vstupná konzultácia

Zavolajte nám alebo vyplňte objednávkový formulár a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý spoločne s personálnou koorinátorkou zodpovie všetky Vaše otázky o zubných korunkách.

2Kedy je potrebná zubná korunka?

V zásade platí, že zubná korunka je vhodná vtedy, keď už nestačí plomba. Používa sa v prípadoch, ak sa poškodila väčšia časť objemu zubu – mechanicky, alebo opakovaným plombovaním zubu, v dôsledku čoho je v ňom nedostatok pôvodnej zubnej hmoty. Po dohode, že sú vo Vašom prípade najlepším riešením zubné korunky, pristúpime k procesu výroby koruniek. Cena za zubné korunky je vyššia ako za plomby, avšak ide o trvalejšie a komplexnejšie riešenie zubného problému.

3Vyhotovenie dentálnej korunky

Dentálna korunka je vyrobená z keramického alebo kovokeramického materiálu. Je fixnou zubnou náhradou, ktorá je nasadená na poškodený zub. Predstavuje nielen estetický, ale aj oporný plášť nového úsmevu. Zubná korunka sa vyrába v našom modernom laboratóriu, kde ju buď vytvoríme pomocou 3D CAD-CAM technológie, alebo ju ručne vymodelujeme na mieru každému pacientovi.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o výhodách a cene zubných koruniek dozvedieť viac? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia, ako prebieha vyhotovenie korunky a pre koho sú zubné korunky vhodným riešením.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o keramických výplniach

Korunka posilňuje štruktúru oslabeného zuba, zvyšuje jeho odolnosť a navracia zubom pôvodný tvar.

Zubná korunka je vhodná vtedy, keď už nestačí plomba.

Cena za zubné korunky je vyššia ako za plomby, avšak ide o trvalejšie a komplexnejšie riešenie zubného problému.

Zubná korunka sa vyrába v laboratóriu, a to buď pomocou 3D CAD-CAM technológie, alebo sa vymodeluje ručne na mieru.