Nedovoľte bolesti a strachu, aby Vám stáli v ceste za zdravím a estetickým úsmevom. Radujte sa z krásneho a zdravého úsmevu bez nepríjemností a nepohodlia. 

Celková anestézia na klinike Doktor Martin

  • Celková alebo lokálna anestézia v závislosti od zákroku.
  • Overené metódy anestézie
  • Riešenie pre všetkých, čo majú strach zo stomatologických zákrokov. 
  • Vhodné pre deti, dospelých aj pacientov so špeciálnymi potrebami.
  • Anestézia prebieha pod vedením anesteziológa
  • Starostlivosť o pacienta aj po ošetrení.

Priebeh celkovej anestézie

Vstupná konzultácia

Vyplňte objednávkový formulár alebo nám zavolajte a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na konkrétny termín a dohodneme detaily zákroku a potrebu celkovej anestézie

Kedy odporúčame celkovú anestéziu?

Počas náročnejších stomatologických zákrokov ponúkame našim pacientom služby interného skúseného anesteziológa. Ten sa postará nielen o lokálnu, ale aj celkovú anestéziu. V prípade komplikovaného ošetrenia detského pacienta je k dispozícii aj premedikácia.

Definícia celkovej anestézie

Celková anestézia – narkóza je stav úplného znecitlivenia s kontrolovanou stratou vedomia. Hovoríme o nej ako o komplexnom riešení, pretože narkózu využívame v prípade chirurgických zásahov väčšieho rozsahu, ako aj pri výkonoch jednodňovej ambulantnej starostlivosti. 

Celková anestézia na klinike Doktor Martin je absolútne bezpečným a pohodlným riešením.

Priebeh narkózy

Celková anestézia je stav hlbokého spánku. Počas nej máte zabezpečené dýchacie cesty a neustálu kontrolu Vášho zdravotného stavu. Po prebudení z narkózy odporúčame ostať pod dohľadom anesteziológa minimálne ďalšie 2 hodiny. 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o možnostiach anestézie na našej klinike dozvedieť viac? Zavolajte nám alebo vyplňte objednávkový formulár. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci a personálne koordinátorky Vám zodpovedia všetky otázky a vysvetlia Vám, ako u nás celková anestézia prebieha aj pre koho je vhodná.

Objednajte sa NA KONZULTÁCIU

Najčastejšie otázky o celkovej anestézii

Celková anestézia je riadená strata vedomia, počas ktorej dochádza k celkovému znecitliveniu chrupu a ústnej dutiny. Aplikujeme ju pred zložitými a zdĺhavými zákrokmi, pri pacientoch, ktorých je náročné ošetriť (z dôvodu strachu z ošetrenia, prípadne z iného dôvodu ich indispozície).

Priebeh celkovej anestézie je vopred konzultovaný so skúseným anesteziológom a stomatológom, ktorý bude zákrok vykonávať. Pred zákrokom nemožno 6 hodín jesť a 3 hodiny piť. Samotný zákrok prebieha u nás na klinike za prítomnosti anesteziológa. Po zákroku je nutné zostať na klinike aspoň 2 hodiny na pozorovanie a zotavenie.

Prebúdzanie z narkózy môže byť u niektorých pacientov sprevádzané s pocitom nepohodlia a zmätku. Niekedy sa môžu objaviť vedľajšie účinky ako nevoľnosť, pocity sucha v ústach alebo zvýšená únava.

Bolesť hrdla je často symptóm vírusového či infekčného ochorenia, ktoré bývajú spojené aj prejavmi ako sťažené dýchanie či upchatý nos. Je nevyhnutné o všetkom informovať stomatológa. Ten až po konzultácii so skúseným anesteziológom rozhodne, či je pre pacienta v danom stave celková anestézia vhodná.