Na našej klinike vykonávame všetky zákroky, vďaka ktorým je možné zachrániť a udržať nielen váš chrup, ale aj úsmev na vašej tvári.

Všetkým zákrokom predchádza konzultácia

Stomatologická chirurgia dokáže efektívne vyriešiť vrodené deformácie, avšak venuje sa aj liečbe získaných ochorení. Ide o špecializovaný odbor, ktorý sa zaoberá chirurgickými výkonmi na zuboch, čeľusti a mäkkom tkanive ústnej dutiny. Všetky nevyhnutné zákroky s pacientmi konzultujeme, prečo je potrebné ich vykonať a ako to bude celé prebiehať.

Samozrejmosťou je nielen lokálne znecitlivenie, ale aj odporúčania na najbližšie dni po operácii. Náš stomatochirurg sa postará o jednoduché i zložité extrakcie zuba. K zubnej chirurgii pristupujeme v prípade, ak je konzervatívna neinvazívna liečba neefektívna.

Návštevu zubára neodkladajte

Vrodené deformácie možno chirurgickým zásahom napraviť často až do úplnej estetickej a funkčnej rehabilitácie. Pri získaných ochoreniach alebo deformáciách je situácia zložitejšia, keďže si ich klient často spôsobí sám a odsúvaním zákroku stav ešte zhoršuje.

Predchádzajte bolestiam zubov

Včasné vykonanie zákroku môže byť kľúčové pre vaše zdravie. Ochorenie sa z ohniska infekcie môže rozšíriť na ďalšie orgány, ucho, oko alebo čeľustné dutiny, blízko sa nachádza aj mozog. Kľúčovou je teda spolupráca každého klienta, aby došlo k zastaveniu ochorenia ešte v ústnej dutine.

A čo zubné implantáty?

Stomatologická chirurgia sa vás môže týkať aj keď máte záujem o zubné implantáty v prípade ak Váš chrup nie je v ideálnom stave. Vtedy samotnému vloženiu implantátu predchádza dôkladná príprava, ktorá zaručí, že sa celý zákrok skončí úspešne. Potrebná môže byť chirurgická extrakcia niektorých zubov alebo štep kosti. Takáto dostavba hornej čeľuste vedie k jej posilneniu a vykonáva sa za účelom, aby následné vsadenie a prijatie implantátu prebehlo bezproblémovo.