Rovnako ako o zvyšok tela, tak aj o kondíciu vášho chrupu sa musíme pravidelne starať.

Čo je záchovná stomatológia?

Záchovnej stomatológii často hovoríme aj kráľovná stomatologických odborov. Jej prvoradou úlohou je vzniku problémov predchádzať. Avšak ak sa vyskytnú v dôsledku zanedbania ústnej hygieny, nesprávnej životosprávy alebo keď sa organizmus prirodzenými protilátkami nedokáže brániť proti vzniku zubných kazov, jej úlohou je tieto problémy včas liečiť.

Aké zákroky patria do záchovnej stomatológie?

Záchovná stomatológia rieši základné stomatologické zákroky ako sanácia chrupu, ošetrenie zubných kazov plombami, pečatenie zubov či profesionálna dentálna hygiena. Odstraňuje kazivé hmoty a nahrádza ich výplňou, ktorú poznáme pod názvom plomba. U nás máte vďaka CAD/CAM laboratóriu k dispozícii okrem klasických bielych kompozitných vyplní aj keramické Onlay, Inlay, Overlay výplne, ktoré sú najvyššou zárukou kvality

Keramické výplne

Ako prebieha liečba?

Liečba spočíva v odstraňovaní zubného kazu. Toto nežiaduce napadnuté tkanivo nahradíme výplňovými materiálmi – plombami. Včasná diagnostika zabráni prieniku zubného kazu do zubnej drene. Ak je však zubný nerv poškodený, je potrebný endodontický zákrok, vďaka čomu sa zub prelieči.

Viac o endodoncii

Vlastné zuby a zdravá ústna dutina čo najdlhšie

Záchovná stomatológia sa tiež zaoberá celkovým zdravím vašej ústnej dutiny. Výsledkom nie je len estetický úsmev, ale aj vedomie, že vaše zuby sú v úplnom poriadku. A vďaka pravidelnej kontrole vaše zuby zostanú v najlepšej kondícii do najvyššieho možného veku.

Dentálny hygiena