Záchovná stomatológia

Čo je záchovná stomatológia?

Záchovnej stomatológii často hovoríme aj kráľovná stomatologických odborov. Na rad prichádza pri zanedbaní ústnej hygieny, nesprávnej životospráve alebo jednoducho vtedy, keď sa oganizmus prirodzenými protilátkami nedokáže brániť proti vzniku zubných kazov.

Čo všetko záchovná stomatológia zahŕňa?

Jej prvoradou úlohou je vzniku zubných kazov predchádzať, ak sa však kaz vyskytne, včas ho lieči. Odstraňuje totiž kazivé hmoty a nahrádza ich výplňou, ktorú poznáme pod názvom plomba. Stará sa aj o dezinfekciu a zabraňuje prieniku dezinfekcie až do zubnej drene, ľudovo zubného nervu.

Ak ku prieniku do zubnej drene predsa len dôjde, je na rade endodoncia – tá zub prelieči a zachráni jeho existenciu v ústnej dutine.

Aký je efekt záchovnej stomatológie?

Jednoznačne preventívna ochrana zubov pred kazom. Konzervačná stomatológia sa tiež postará o ich zdravú existenciu v ústnej dutine do najvyššieho možného veku. Efektom teda nie je len váš úsmev, ale najmä vedomie, že vaše zuby sú v absolútnom poriadku.

Prečo záchovnú stomatológiu odporúčame?

Záchovná stomatológia sa vykonáva výlučne v situáciách, v ktorých je úplne nevyhnutná. Našim odporúčaním teda je dôsledná a dlhotrvajúca preventívna starostlivosť o vaše zuby, ktorej výsledkom bude, že sa záchovnej stomatológii vyhnete. Prečítajte si preto dôsledne sekciu o dentálnej hygiene.

Naše služby

 Hlasujte za
Miss Úsmev a
vyhrajte!