Rovnako ako o zvyšok tela, aj o kondíciu nášho chrupu sa musíme pravidelne starať a venovať tomu náležitú pozornosť. Inak hrozí, že o vlastné zuby prídeme.

Čo je záchovná stomatológia?

Nápomocná je v tomto smere záchovná stomatológia, ktorej často hovoríme aj kráľovná stomatologických odborov. Jej prvoradou úlohou je vzniku zubných problémov predchádzať. Avšak ak sa vyskytnú v dôsledku zanedbania ústnej hygieny, nesprávnej životosprávy, prípadne keď sa organizmus prirodzenými protilátkami nedokáže brániť proti vzniku zubných kazov, jej úlohou je tieto problémy včas riešiť a vyliečiť.

Aké zákroky patria do záchovnej stomatológie?

  • Základné stomatologické služby.
  • Sanácia chrupu.
  • Ošetrenie zubných kazov plombami – k dispozícii sú okrem klasických bielych kompozitných vyplní aj keramické Onlay, Inlay, Overlay výplne, ktoré sú najväčšou zárukou kvality.
  • Pečatenie zubov.
  • Profesionálna dentálna hygiena.

Keramické výplne

Liečba v rámci záchovnej stomatológie

Vstupná konzultácia

Zavolajte nám alebo nás kontaktujte objednávkovým formulárom a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na konkrétny termín a dohodneme vstupné stretnutie. Stomatológ s Vami prekonzultuje možnosti riešenia Vášho zubného problému v rámci záchovnej stomatológie.

Priebeh liečby

Liečba spočíva v odstraňovaní zubného kazu. Toto nežiaduce napadnuté tkanivo nahradíme výplňovými materiálmi – plombami. Včasná diagnostika zabráni prieniku zubného kazu do zubnej drene. Ak je však zubný nerv poškodený, je potrebný endodontický zákrok, vďaka čomu sa zub primerane prelieči.

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o možnostiach záchovnej stomatológie na našej klinike dozvedieť viac? Vyplňte objednávkový formulár alebo nám zavolajte. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci a personálne koordinátorky zodpovedia všetky Vaše otázky.

Viac o endodoncii

Vlastné zuby a zdravá ústna dutina čo najdlhšie

Záchovná stomatológia sa zaoberá aj celkovým zdravím ústnej dutiny. Výsledkom nie je len estetický úsmev, ale aj vedomie, že vaše zuby sú v úplnom poriadku. A vďaka pravidelnej kontrole vaše zuby zostanú v najlepšej kondícii do najvyššieho možného veku. To Vám zabezpečí pravidelná dentálna hygiena na našej klinike.

Dentálna hygiena

Najčastejšie otázky o záchovnej stomatológii

Cieľom záchovnej stomatológie je zachovanie zuba a jeho funkcie s rešpektovaním jeho prirodzeného tvaru a farby.

Odstránenie zubného kazu a zubné výplne (plomby), ošetrenie zubov po úrazoch, rekonštrukcia zubov, ošetrenie koreňových kanálikov, vonkajšie aj vnútorné bielenie zubov, impregnácia zubo

Keďže ide o viacero rôznorodých zákrokov v závislosti od poškodenia zuba, odporúčame si pozrieť náš kompletný cenník, prípadne kontaktovať personálne koordinátorky.

Áno, pravidelná dentálna hygiena je významnou súčasťou správnej zubnej starostlivosti a pomáha predchádzať mnohým zdravotným komplikáciám.