Krásne zuby bez kazov. Dajte šancu fluoridácii chrupu a výsledky sa určite dostavia. Fluoridácia zubov je vyhľadávaným spôsobom, ako posilniť zuby už v detskom veku a v budúcnosti tak predísť mnohým zubným problémov v dôsledku nedostatočnej výživy a pevnosti chrupu.  

Odolný chrup je zdravý chrup. Fluoridácia zubov je jedným z efektívnych riešení, ako predchádzať zubným kazom, a to aj v dospelom veku. Nebojte sa riešiť zubné ťažkosti včas, fluoridácia zubov u detí môže výrazne pomôcť v účinnej zubnej prevencii. Čím skôr, tým efektívnejšia pomoc. To platí pri chrupe stopercentne. 

Spolu s pravidelnou dentálnou hygienou je práve fluoridácia dostupným riešením pre všetkých, ktorí chcú účinne predchádzať nepríjemnostiam v podobe zubného kazu. 

Fluoridácia detského chrupu

  • Profesionálna fluoridácia zubov pre deti aj dospelých.
  • Účinná prevencia proti zubnému kazu.
  • Fluoridácia vie zabrániť odvápňovaniu zubov.
  • Zabezpečí, aby sa zubný kaz ďalej nerozširoval.
  • Dôležitá v čase dozrievania zubnej skloviny.
  • Vykonáva sa pomocou fluoridového laku alebo gélu.

Profesionálna fluoridácia – postup a dĺžka ošetrenia

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo mailom a my sa Vám ozveme. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý odpovie na všetky Vaše otázky o fluoridácii zubov pre deti, prípadne o dostupných možnostiach fluoridácie chrupu dospelých pacientov.

2Úvodné vyšetrenie

V prípade, že sa rozhodnete pre fluoridáciu chrupu, predstavíme Vám spôsob, akým ošetrenie prebieha. Zvyčajne sa na posilnenie zubnej skloviny používa fluórový lak, respektíve gél, ktorý je nutné aplikovať aspoň dvakrát ročne. Toto ošetrenie býva súčasťou preventívnej prehliadky, prípadne pravidelnej dentálnej hygieny.

3Proces fluoridácie

Proces fluoridácie chrupu je neinvazívny a bezbolestný. Ide o jednoduché ošetrenie, ktoré trvá niekoľko minút a prebieha nasledovne – na zuby sa lokálne nanesie lak/gél, pričom preventívne je dobré toto ošetrenie opakovať v pravidelných intervaloch. Ako často je nutné ošetrenie opakovať, závisí od kazivosti chrupu a zdravotného stavu pacienta.

Najčastejšie otázky o fluoridácii zubov

Dostatočné množstvo fluóru pomáha vytvárať silnejšiu a odolnejšiu vrstvu na povrchu zubu. Fluoridácia zubov tak patrí medzi účinne preventívne prostriedky, ako predchádzať zubným kazom v každom veku.

Cenu fluoridácie Vašich zubov Vám radi upresníme na osobnom stretnutí na našej klinike.

Zubná pasta s obsahom fluoridov má dôležitý význam v prevencii vzniku zubného kazu. Pri jej pravidelnom používaní sa znižuje kazivosť zubov.

Fluoridácia u detí má veľký význam hlavne v čase dozrievania zubnej skloviny, avšak je dôležitá v každom veku. Je to cenná súčasť prevencie vzniku zubných kazov.