ako vyrovnat zuby bez strojceka

Spevnenie mäkkých tkanív okolo implantátov a účinná ochrana pred zápalmi. Správny profil mäkkých tkanív zaručuje správnu ústnu hygienu a ochranu pred usádzaním zvyškov jedla. Výrazné zníženie citlivosti predtým obnažených koreňov a zlepšenie vonkajšieho vzhľadu zubov.

Plastika ďasien je jednoducho účinným riešením mnohých zubných problémov. V neposlednom rade ide o estetické vylepšenie úsmevu.

Čo obnáša plastika ďasien?

  • Spevnenie mäkkých tkanív okolo implantátov.
  • Ochrana ústnej dutiny pred zápalmi.
  • Správny profil mäkkých tkanív zaručuje správnu hygienu a ochranu pred zakliesnením zvyškov jedla.
  • Výrazné zníženie citlivosti predtým obnažených koreňov.
  • Zlepšenie vonkajšieho vzhľadu zubov.
  • Estetická korekcia úsmevu.

 

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Ako prebieha plastika ďasien?

1Vstupná konzultácia

Napíšte nám prostredníctvom objednávkového formulára alebo nám zavolajte a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o plastike ďasien.

2Zákrok

Na vykonanie plastiky ďasien je nutné pacientovi odobrať transplantáty z oblasti podnebia alebo zadných častí hornej čeľuste. Tie sa následne prenesú do miest, kde mäkké tkanivá chýbajú. Často sa na vykonanie plastiky používa aj umelé mäkké tkanivo. Plastika sa vykonáva s použitím zväčšovacej optiky – lupy, prípadne mikroskopu. Miesto odberu mäkkých tkanív sa následne chráni špeciálnou membránou, ktorá urýchľuje hojenie a redukuje nepríjemné pocity po operácii.

3Starostlivosť o ďasná po zákroku

Zákrok nie je bolestivý, nakoľko prebieha v lokálnej anestézii. Pri operácii sa využíva jemný materiál na šitie a špeciálne mikrochirurgické nástroje, čo zabezpečuje rýchle hojenie. Bezproblémové je aj hojenie, prípadné bolesti utlmia bežne dostupné lieky.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o výhodách a cene plastiky ďasien dozvedieť viac? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci Vám zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia, ako prebieha zákrok aj pre koho je vhodný.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o plastike ďasien

Nie je vhodná pre ľudí, ktorí trpia aktívnou parodontózou. Rovnako sa neodporúča ľuďom so zápalmi v ústnej dutine a so zlou dentálnu hygienou.

Ceny jednotlivých zákrokov nájdete v našom cenníku, avšak radi Vám ich upresníme, aj s ohľadom na konkrétny stav Vašich zubov, na vstupnom vyšetrení, ktoré je zadarmo.

Zákrok nie je bolestivý – prebieha v lokálnej anestézii.

Vyvarujte sa mechanického poškodenia. Pozor najmä na zlú techniku čistenia zubov a nevhodnú zubnú kefku.