Fazety na predné zuby Vám pomôžu docieliť dokonalý úsmev, po ktorom ste vždy túžili a konečne sa smiať bez ostychu. Zubné fazety sú tenké plôšky z keramického materiálu, ktoré sa lepia z prednej strany na zub. Ich primárnou funkciou je korekcia prednej strany zuba – jeho tvaru alebo zafarbenia.

Nasadenie fazety je neinvazívny zákrok, ktorý je ku zvyšku chrupu maximálne šetrný a zuby neohrozuje. Obrusuje sa výlučne predná plocha zuba, a to len niekoľko desatín milimetrov – v niektorých prípadoch dokonca nemusia byť zuby obrusované vôbec a fazety bez brúsenia sú nasadené.

Fazety na zuby sú bezbolestným riešením pre krásny úsmev

Keramické zubné fazety sú jednoduchým, rýchlym a neinvazívnym riešením ošetrenie v prípade, že ste prišli o časť svojho zubu, alebo nie ste spokojný s jeho vzhľadom. Ide o tenkú vrstvu porcelánu, ktorá sa prilepí na prednú stranu zuba podobne, ako sa lepia umelé nechty. Fazety esteticky upravia zuby do želaného tvaru a ideálneho postavenia a dokonca dokážu prekryť aj úzku medzeru medzi zubami. Ošetrenie je bezbolestné, zuby po ňom vyzerajú prirodzene a zostávajú vitálne.

Zubné fazety od Doktor Martin:

  • Rýchla a efektívna možnosť krásneho úsmevu. 
  • Ochrana chrupu pred zafarbením a poškodením.
  • Fazety pôsobia prirodzene – prispôsobujú sa zafarbeniu pôvodného chrupu.
  • Vysoká odolnosť faziet – vydržia priemerne od 5 do 20 rokov. 
  • Záruka na zákrok.

Pevné a odolné fazety na zuby

Fazetové škrupinky sú tenké iba necelý milimeter, napriek tomu sú však veľmi pevné a odolné. Ich životnosť závisí od použitého materiálu a dodržiavania správnych hygienických zásad. Niekomu vydržia viac ako 20 rokov, niekomu 5. Avšak ak by vám fazeta praskla my vám ju jednoducho a bez zbytočného čakania vymeníme za novú.

Implantológia

Stačia tri návštevy pre krajší úsmev

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo vyplňte objednávkový formulár a my sa Vám obratom ozveme späť. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k odborníkovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o zubných fazetách.

2Úvodné vyšetrenie a prípravná fáza

V rámci prvej konzultácie Vás stomatológ oboznámi s procesom nasadzovania faziet a preverí, či ste vhodný kandidát na zubné fazety. Nasleduje prípravná fáza, počas ktorej Vám zubár urobí odtlačky zubov a dohodne sa s Vami na výslednom odtieni fazety. V lokálnej anestézii Vám odstráni malé množstvo skloviny – ide o zbrúsenie skloviny. Snahou odborníka je, aby sa zachovala čo najväčšia časť prirodzeného zuba. Je to rýchly a zároveň jemný proces, po ktorom sa vytvorí dočasná fazeta. Tá chráni zub až do vyhotovenia a nasadenia trvalej fazety.

3Výroba fazety a jej nasadenie

Samotná výroba fazety je nasledovná – na základe odtlačkov sa v laboratóriu vytvorí trvalá fazeta, ktorej primárnym cieľom je dokonale zapadnúť na zbrúsený zub. Posledným krokom je fáza nasadenia fazety. Trvalá fazeta sa nalepí na pôvodný zub. Je dôležité, aby zapadala a vyzerala prirodzene – čo sa umiestnenia aj farby týka.

 

Bezplatná konzultácia

Samotná výroba fazety je nasledovná na základe odtlačkov sa v laboratóriu vytvorí trvalá fazeta, ktorej primárnym cieľom je dokonale zapadnúť na zbrúsený zub. Posledným krokom je fáza nasadenia fazety. Trvalá fazeta sa nalepí na pôvodný zub. Je dôležité, aby zapadala a vyzerala prirodzene – čo sa umiestnenia aj farby týka. 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o zubných fazetách

Kompozitná fazeta: je vyrobená z kompozitného materiálu a môže byť umiestnená lekárom hneď (zastavaná v ústach)

Max zubná fazeta: môže byť vyrobená zubným technikom v zubnom laboratóriu a neskôr nasadené na zub pomocou zubného cementu.

Pre ľudí s paradontitídou

pre ľudí, ktorí trpia bruxizmom, t. j. škrípaním zubov

Po nasadení zubných faziet – dočasných aj trvalých je potrebné dodržiavať pokyny stomatológa. Najdôležitejšie je pravidelné a dôkladné čistenie zubov a ďasien. Pri čistení zubov používajte jemnú zubnú kefku a zubnú pastu bez abrazívnych zložiek, čím predídete poškriabaniu a opotrebovaniu povrchu fazety. Pokiaľ ide o jedlo, odporúča sa obmedziť konzumáciu tvrdých a lepkavých potravín, ktoré by mohli fazety poškodiť.

Kvalitné zubné fazety môžu vydržať až 20 rokov, v niektorých prípadoch dokonca aj dlhšie. Na ich dlhú životnosť vplýva typ, kvalita materiálu, precíznosť aplikácie a zubná starostlivosť.

Najčastejšie sa môže fazeta uvoľniť alebo odlomiť. V takom prípade je nutné navštíviť čo najskôr stomatológa a nechať si fazetu opraviť, respektíve vymeniť. Častým problémom je aj zvýšená citlivosť zubov po aplikácii faziet. Je to normálna reakcia, ktorá zvykne odznieť do niekoľkých týždňov.