Zubné fazety

Zamilujte sa do seba!

Naše zubné fazety vám zmenia život 

Máte krivé zuby? Alebo sú oslabené, odštiepené, zafarbené, či prasknuté? Dr. Martin sa vám o zuby postará tak, že budú vyzerať ako nové. A vy sa budete môcť usmievať od ucha k uchu.

Moderné riešenie pre predné zuby

Keramické zubné fazety sú najmodernejším riešením, ktoré bežne využívajú aj mnohé celebrity. Ide o tenkú vrstvu porcelánu, ktorá sa prilepí na prednú stranu zuba podobne, ako sa na nechty lepia umelé nechty. Fazety esteticky upravia zuby do želaného tvaru a ideálneho postavenia. Dokonca dokážu prekryť aj úzku medzeru medzi zubami. Ošetrenie je bezbolestné, zuby po ňom vyzerajú prirodzene a zostávajú vitálne. 

Vydržia 5 aj 20 rokov

Fazetové škrupinky sú tenké iba necelý milimeter, no napriek tomu sú veľmi pevné a odolné. Ich životnosť je rôzna, závisí hlavne od použitého materiálu, spôsobu nasadenia a dodržiavania správnych hygienických zásad. Niekomu vydržia aj viac ako 20 rokov, niekomu 5 rokov. Výhodou je, že ak fazeta praskne, jednoducho vám ju vymeníme za novú.

Stačia tri návštevy

Prvým krokom je úvodná návšteva a konzultácia. Náš stomatológ zhodnotí vaše zuby a vyberie vhodný odtieň. Počas druhej návštevy vám bezbolestne predpripraví zub na nasadenie fazety. Zub vybrúsi a zhotoví odtlačky, ktoré sú podkladom pre zhotovenie trvalej fazety. Zatiaľ vám nasadí provizórnu fazetu, ktorú počas poslednej návštevy vymení za trvalú. Na prípravu trvalej fazety stačí veľmi krátka doba, podobne ako na prípravu korunky.

Chcem absolvovať bezplatnú konzultáciu  

Druhy faziet

  • Kompozitná fazeta: je vyrobená z kompozitného materiálu a môže byť umiestnená lekárom hneď (zastavaná v ústach)
  •  E – Max zubná fazeta: môže byť vyrobená zubným technikom v zubnom laboratóriu a neskôr nasadené na zub pomocou zubného cementu. 

Pre koho fazety nie sú

  • pre ľudí s paradontitídou
  • pre ľudí, ktorí trpia bruxizmom, t. j.  škrípaním zubov

Objednajte sa

Naše služby