ZUBNÉ STROJČEKY

Krivé zuby nepôsobia esteticky a je náročné udržať ich čisté a zdravé.

Čistia sa ťažšie ako rovné zuby, v dôsledku čoho sa na zuboch a v medzizubných priestoroch rozširuje zubný povlak, ktorý spôsobuje zápal ďasien, zubné kazy a často aj parodontitídu.

Našťastie, trápenie s krivými zubami nemusí byť celoživotným a neriešiteľným problémom. Ani v dospelosti nie je neskoro, naviac môžete absolvovať takmer neviditeľnú liečbu. Riešením je ortodoncia, ktorá sa zaoberá liečbou krivého chrupu strojčekmi na zuby. Rozlišujeme neviditeľné, fixné a snímateľné typy strojčekov na zuby.

Neviditeľný strojček na zuby

Objavte viac

Klasický strojček na zuby

Objavte viac

STROJČEK NA ZUBY OD DOKTOR MARTIN:

  • Záruka bezchybného úsmevu v každom veku. 
  • Zvýšenie sebavedomia a kvality života.
  • Ortodontický posun zubov vytvára pevnú, zdravú a stabilnú kosť.
  • Odstráni sa preťažovanie zubov, na ktoré pôsobí nerovnomerne rozložený žuvací tlak.
  • Stop zlej výslovnosti niektorých hlások.

Priebeh zákroku – nasadenie strojčeka

1Vstupná konzultácia

Zavolajte nám alebo vyplňte objednávkový formulár a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu so špecialistom, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o zubnom strojčeku.

2Plán liečby

Po dohode, o aký strojček máte záujem, je nutné urobiť digitálny sken chrupu. Následne Vám predstavíme plán liečby, ako aj vizualizáciu, ako bude vyzerať Váš nový úsmev po zosadení strojčeka.

3Liečba

Dĺžka liečby strojčekom je individuálna. Všetko závisí od rýchlosti posunov zubov, ako aj od samotného výberu strojčeka na zuby. Preto sme Vám počas celej doby liečby k dispozícii a spoločne konzultujeme priebeh vyrovnávania chrupu. V zásade platí, že neviditeľný strojček si vyžaduje menej časté návštevy ambulancie ako klasický strojček, pretože priehľadné dlahy si dokážete vymeniť doma

NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY

Zažite neviditeľnú dokonalosť! Neviditelný strojček je dokonalá náhrada klasických strojčekov na zuby.

Správne usporiadanie zubov má vplyv, ako aj na estetiku vašej tváre, tak aj na funkčnosť ústnej dutiny, ktorá je spätá so schopnosťou jesť či správne rozprávať. Neviditeľný strojček je vhodný na liečbu komplexných problémov s vyrovnávaním zubov a je efektívnou alternatívou fixného strojčeka. Jeho priehľadné dlahy vám umožnia absolvovať liečbu bez toho, aby si ju niekto všimol. Cesta k vysnívanému úsmevu tak môže byť diskrétna, avšak výsledok nezostane bez povšimnutia.

BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA

Chcete sa o výhodách a cene zubného strojčeka dozvedieť viac? Zavolajte nám alebo vyplňte objednávkový formulár. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu. Naši odborníci a personálne koordinátorky Vám zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia, ako prebieha nasadenie strojčeka a následné vyrovnávanie chrupu na našej klinike.

Objednať sa na úvodnú konzultáciu

Prečo si vybrať práve neviditeľný strojček?

Dlahy sú úplne neviditeľné, no zároveň dostatočne silné a účinné na to, aby vyrovnali váš úsmev na požadovaný výsledok.

Je ideálny pre všetky vekové kategórie. Na našej klinike denne vstupujú do liečby deti, tínedžeri, dospelí a dokonca aj ľudia vo vyššom veku.

Samotná liečba je rozdelená na viacero dláh, ktoré postupne v týždenných až dvoj-týždňových intervaloch pacientovi posúvajú zuby do požadovanej polohy.

Používanie počas celého dňa je pohodlné aj pri konzumácii jedla či nápojov a je veľmi jednoduchý na čistenie, sníma sa počas konzumácie a pitia farebných nápojov.

Je jednoduchý na domácu údržbu kedykoľvek a kdekoľvek.

Je omnoho pohodlnejší ako fixný strojček a pacient sa pri jeho nosení cíti komfortnejšie.

Ako prebieha liečba s neviditeľným strojčekom?

1Konzultácia

Stačí nám zavolať a objednať sa na úvodnú konzultáciu s našim špecialistom. Ten zodpovie vaše otázky ohľadom liečby.

2Plán liečby a úvodné vyšetrenia

Po digitálnom scane vás prevedieme plánom celého zákroku a ukážeme vám dokonca aj to, ako bude váš nový vysnívaný úsmev vyzerať.

3Liečba

Dĺžka liečby je u každého pacienta individuálna a záleží na rýchlosti posunov chrupu na želané miesto. Počas liečby sme vám stále k dispozícii a spoločne konzultujeme jej priebeh. Návštevy ortodontistu sú však pri neviditeľnom strojčeku menej časté ako pri klasickom, nakoľko svoje dlahy si meníte sami a v pohodlí domova.

4Všetko po starom. Alebo po novom?

Neviditeľný zubný strojček si nikto ani len nevšimne, všetci si však všimnú ten rozdiel. Keď sa zákrok skončí, bude totiž neprehliadnuteľný.

Domáca starostlivosť

Počas liečby si sotva niekto všimne, že nosíte strojček, no vy by ste na to zabúdať nemali. Pred jedlom či konzumáciou farebných nápojov je potrebné si strojček vybrať. Výhodou neviditeľného strojčeka je, že v našej ambulancii netrávite toľko času ako počas liečby s fixným strojčekom. Dlahy si snímate a čistíte kefkou sami. Doba nosenia počas dňa je 22 hodín, strojček si pacient vyberá z úst len v nevyhnutnom prípade.

KLASICKÝ STROJČEK NA ZUBY

Krajší úsmev a vyššia kvalita života.

Načo je strojček na zuby?

Strojček na zuby je spoľahlivým riešením toho, čo nazývame anomálie. Patria medzi ne veľké medzery medzi jednotlivými zubami alebo naopak stesnané zuby, skrížený alebo otvorený zhryz a rôzne ďalšie nedostatky.

Kedy mám ortodontistu vyhľadať?

  • ak chcete zmeniť polohu zuba
  • z estetických dôvodov
  • v detskom veku – kontrola správneho vývoja chrupu a úprava
  • postavenia zubov

Strojček na krivé zuby

Strojček na zuby vždy odporúča skúsený špecialista, ktorý sa nazýva ortodontista. Ten vie nielen diagnostikovať problém, ale aj zvoliť vhodnú liečbu. Fixné strojčeky na zuby sa podľa materiálu delia na kovové, keramické a zafírové. Umiestnené sú na prednej strane zubov.

Strojček na zuby je spoľahlivým a overeným riešením, ktorý vedie k vynikajúcim výsledkom. Tým najlepším výsledkom je však váš dokonalý úsmev.

Otázky a odpovede:

Samozrejme, všetko závisí od liečebného plánu, na ktorom sa dohodneme, pravdepodobne však nie.

Nejde len o estetický problém, ale aj o vyššie riziko tvorby zubného kameňa a povlaku. Z toho vyplýva vyššia pravdepodobnosť zubných kazov a vzniku paradontitídy. Medzi dôsledky patria aj problémy so žuvaním a výslovnosťou, dokonca žalúdočné problémy.

Jednoduchá odpoveď je, že čo najskôr, ideálne ešte v detskom veku. Je však potrebné myslieť na to, že zuby sa nám hýbu celý život a strojček na zuby tak môžete potrebovať aj v neskoršom veku.

Platí, že čím skôr sa s vyrovnaním chrupu začne, tým je to jednoduchšie. Strojček však neslúži iba na vyrovnanie zubov, ale aj na mnohé iné úpravy chrupu a celej anatómie dolnej tretiny tvárovej oblasti, preto je možné o jeho nasadení uvažovať prakticky v každom veku.

V niektorých prípadoch je možné tvar zuba upraviť aj zubnou náhradou – korunkou či fazetou. Väčšinou je však čeľustno-ortopedická liečba nenahraditeľná.

Zo zdravotného hľadiska sú rovné zuby v ústnej dutine v ideálnom postavení a nie sú zaťažované viac, ako by mali. To predlžuje ich životnosť a funkčnosť. Dôležitým aspektom je aj psychická stránka – rovný chrup pôsobí estetickejšie a prispieva k vyššiemu sebavedomiu človeka.

To veľmi ovplyvňuje typ strojčeka. Klasické fixné strojčeky môžu pacientov obmedzovať pri jedle alebo hygiene. Neviditeľný strojček má obmedzení menej.