ako vyrovnat zuby bez strojceka

Zubné kazy sú často skryté a oku neviditeľné. V prípade, že sa kaz nachádza medzi zubami alebo pod výplňou, je náročné odhaliť ho včas. Vyšetrenie pomocou röntgenu však rieši tento problém. Skoré RTG a CT vyšetrenie dokáže odhaliť aj zubný problém v zárodku, predchádza nepríjemnej bolesti zubov a pomáha zvoliť jednoduchšiu alternatívu liečby. 

CT zubov – 3D zubný röntgen postupne sníma vyšetrovanú oblasť chrupu za pomoci série plochých rezov, ktoré sú zložené pomocou počítača do výsledného kompletného snímku. 

Moderné CT vyšetrenie predstavuje záťaž porovnateľnú s klasickým zubným röntgenom. Jeho najväčšou výhodou je, že poskytuje omnoho viac detailných informácií o zubnom probléme.

CT vyšetrenie zubov

 • Prvotriedna starostlivosť o Váš chrup.
 • Rýchly termín.
 • Vyhotovenie RTG a CT snímky trvá len niekoľko minút.
 • 3D zubný röntgen prináša do stomatológie nový rozmer diagnostiky.
 • Lekár získava cenné informácie o postavení a smere zubov.
 • Prehľad o hrúbke kosti a priebehu nervového kanála. 
 • CT zubov určí presnú polohu dna čeľustnej dutiny.

objednať sa

Využitie CT snímky v stomatologickej praxi

 • Extrakcia zubov múdrosti a neprerezaných zubov – CT ošetrenie prináša detailné informácie o uložení zubov múdrosti, respektíve neprerezaných zuboch, vďaka čomu sa zákrok stáva bezpečnejším a nedochádza ku komplikáciám.
 • Endodoncia – CT zubov poskytuje možnosť získať užitočné informácie o koreňovom systéme, čo objektívne zvyšuje úspešnosť endodontického ošetrenia.
 • Parodontológia – CT chrupu prináša pohľad na rozsah poškodenia kosti v okolí zubov, ktoré aj presne lokalizuje. Liečba je následne zacielená priamo na postihnutú oblasť. 
 • Implantológia – CT snímka ponúka možnosť zvoliť vhodný implantát a správne ho zaviesť, nakoľko má stomatológ podrobné informácie o množstve a kvalite kosti, o polohe dna čeľustnej dutiny a priebehu dôležitých nervov.

 

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa dozvedieť o cene CT snímky? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu, ktorá je ZADARMO. Naši odborníci Vám zodpovedia všetky Vaše otázky a zrozumiteľne Vám vysvetlia, kedy je 3D zubný röntgen prínosom.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o CT zubov

Rýchla, presná a bezbolestná diagnostika zubného kazu už v jeho počiatočných štádiách.

Prvú snímku by podľa najnovších odporúčaní mali mať deti okolo 6 rokov. V tom čase sú na RTG viditeľné zárodky trvalých zubov a tie sa pomaly začínajú prerezávať. Zubný röntgen pomáha zistiť, koľko trvalých zubov môžeme očakávať.

Prínosom je možnosť priamej a rýchlej obrazovej dokumentácie. Pri posudzovaní zubnej hygieny dokáže zobraziť zubný povlak bez potreby zafarbenia – napríklad tabletami.

Aktuálne ceny všetkých zákrokov a ošetrení nájdete v našom prehľadnom cenníku.