Zubný kaz môže spôsobiť vážne problémy a ohroziť kondíciu zuba, ak sa tak stane je na rade zubná endodencia.

Čo je endodoncia zubov?

Ide o ošetrenie koreňových kanálikov zuba v prípade, že už zubný kaz prenikol z korunky k zubnej dreni a poškodil ju. Endodonticky ošetrený zub je veľmi krehký a preto je odporúčané ošetriť ho keramickou alebo kovokeramickou korunkou.

Viac o korunkách

Endodoncia predchádza vytrhnutiu zuba

Endodoncia je riešenie ak chceme predísť extrakcii zubu a ďalšiemu šíreniu baktérií do kosti či krvného obehu. Neliečený zápal môže dokonca spôsobiť aj ďalšie zdravotné komplikácie. Zákrok je súčasťou našej bežnej stomatologickej praxe, prácu vykonáme bezbolestne s využitím lokálnej anestézy.

Kedy je endodoncia zubov nevyhnutná?

Vo väčšine prípadov v dôsledku hlbokého zubného kazu. Potrebná je aj v prípade, ak je pacient po úraze, ktorý spôsobil traumatické poškodenie zuba, ak došlo k štrukturálnemu narušeniu a otvoreniu dreňovej komory. K endodoncii pristupujeme tiež v prípade zachovania pilierov pod prototické práce.

Kde konci ľudské oko, začína mikroskop

Vďaka špecializovanému stomatologickému mikroskopu sa úspešnosť pri náročných ošetreniach zubného kanálika znásobila. Mikroskop posúva hranice viditeľnosti cez optické zväčšenie, vďaka čomu vieme pacienta ošetriť s maximálnou presnosťou. Okrem toho, že mikroskop vidí do centra problému, doktorovi pomôže nahliadnuť aj na okolie zuba, čo zaručuje najefektívnejšiu liečbu.