Zubná endodoncia na klinike Doktor Martin

Zubný kaz môže spôsobiť vážne problémy a ohroziť celkovú kondíciu zuba. V prípade, že sa tak stane, prichádza rad na profesionálne stomatologické riešenie – zubná endodoncia.

  • Komplexné ošetrenie zubnej drene a koreňových kanálikov.
  • Odstránenie príčiny zapáleného zuba a baktériami infikovanej zubnej drene.
  • Šanca na záchranu a ponechanie zuba.
  • Predchádza vytrhnutiu zuba.

Ide o ošetrenie koreňových kanálikov zuba v prípade, že už zubný kaz prenikol z korunky k zubnej dreni a poškodil ju. Endodonticky ošetrený zub je veľmi krehký, preto je odporúčané ošetriť ho keramickou, respektíve kovokeramickou korunkou.

Endodoncia predchádza extrakcii zuba

Endodoncia je vhodným riešením, ak chcete predísť extrakcii zuba a ďalšiemu šíreniu baktérií do kosti či krvného obehu. Neliečený zápal môže spôsobiť aj ďalšie zdravotné komplikácie. Zákrok je súčasťou bežnej stomatologickej praxe na našej klinike a prebieha bezbolestne s využitím lokálnej anestézy.

Nevyhnutnosť zubnej endodoncie

Zubná endodoncia je odporúčaná v prípadoch úrazov, ktoré spôsobili traumatické poškodenie zuba, ak došlo k štrukturálnemu narušeniu a otvoreniu dreňovej komory. K endodoncii pristupujeme aj v prípade zachovania pilierov pod prototické práce.

Mikroskopické vyšetrenie zubných kanálikov

Vďaka špecializovanému stomatologickému mikroskopu sa úspešnosť pri náročných ošetreniach zubného kanálika znásobuje. Mikroskop posúva hranice viditeľnosti cez optické zväčšenie, vďaka čomu vieme pacienta ošetriť s maximálnou presnosťou. Okrem toho, že mikroskop vidí do epicentra zubného problému, pomáha stomatológovi nahliadnuť aj na okolie zuba, čo zaručuje najefektívnejšiu liečbu.

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o možnostiach zubnej endodoncie na našej klinike dozvedieť viac? Zavolajte nám alebo vyplňte objednávkový formulár. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci a personálne koordinátorky Vám zodpovedia všetky otázky o zubnej endodoncii.

Objednajte sa

 

Najčastejšie otázky o zubnej endodoncii

Príčinou zápalu zubnej drene je najčastejšie zubný kaz. Baktérie obsiahnuté v zubnom kaze po dosiahnutí dreňovej dutiny prenikajú do zubnej drene a spôsobujú tam zápal.

Podstatou ošetrenia zapálenej zubnej drene je jej bezbolestné odstránenie. Musí byť úplné, inak hrozí, že v dreňovej dutine alebo koreňových kanálikoch ostanú zvyšky infikovanej zubnej drene. Koreňové kanáliky sa rozšíria, vytvarujú, vydezinfikujú a hermeticky vyplnia koreňovou výplňou.

Zákrok prebieha bezbolestne s využitím lokálnej anestézy.