ako vyrovnat zuby bez strojceka

Poškodenie zubov nemusí byť fatálne. Spoľahlivým riešením funkčných a estetických poškodení chrupu je zubný mostík. Ten vie významne pomôcť prinavrátiť ústnej dutine pôvodný vzhľad. To aj v prípade, že sú pôvodné zuby poškodené do takej miery, že ich ošetrenie alebo liečba nie je možné a extrakcia je jediným riešením.

Zubný mostík je protetická náhrada jedného alebo viacerých chýbajúcich zubov. Spolu so zubnými protézami a implantátmi ho radíme k zubným náhradám. Mostík spája jeden zub s druhým a premosťuje medzeru. 

Fixný mostík je efektívnym spôsobom, ako vyriešiť estetické a funkčné zubné problémy. Najčastejšie k nim dochádza strate zuba, prípadne jeho vytrhnutí. Na rozdiel od
snímateľnej zubnej protézy je zubný mostík fixný – je trvalo nasadený na pilieroch, nedá sa vybrať.

Funkcie zubného mostíka

  • Plnohodnotný pocit zdravých zubov.
  • Estetická funkcia – pekný úsmev vplýva na zdravé sebavedomie.
  • Biomechanická funkcia – zabezpečenie mechanickej funkcie žutia
    a spracovania potravy. 
  • Lepšie artikulácia – chýbajúci zub spôsobuje odchýlky vo výslovnosti a artikulácií, problémom sú najmä sykavky. Zubný mostík vyplní medzery, vďaka čomu je skvelým riešením.
  • Psychologický aspekt – chýbajúce zuby ovplyvňujú naše fyzické aj psychické zdravie. Vyplnenie medzery má za následok zvýšenú kvalitu života.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Zubný mostík na našej klinike

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom objednávkového formulára. Môžete sa objednať na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie Vaše otázky o zubných mostíkoch. Je nutné posúdiť Váš zdravotný stav individuálne na vstupnej prehliadke a následne zvoliť správny spôsob riešenia zubného problému.

2Druhy zubných mostíkov

Zubné mostíky poznáme dočasné a trvalé, podľa použitého materiálu ich delíme na kovové, plastové (živicové), kovokeramické a celokeramické. Živicové mostíky sú dočasným riešením medzizubnej medzery – používajú sa v čase hojenia extrakčných rán, prípadne pri implantátoch v čase hojenia, aby pacient nezostal celkom bez zubov. Zubný mostík keramický je pevný a pôsobí veľmi prirodzene. K dispozícii je viacero druhov keramiky – záleží od umiestnenia zuba. Najdôležitejším aspektom, ktorý sa pri výbere typu zubného mostíka zohľadňuje, je dostatočná pevnosť a odolnosť materiálu.

3Aplikácia zubného mostíka

Pred samotným nasadením mostíka je dôležité komplexné vyšetrenie chrupu. Následne dochádza k úprave zubov, ktoré budú držať budúcu konštrukciu zubného mostíka. Ide o tzv. pilierové zuby. Proces obrusovania zubov je bezbolestný a šetrný, obrusuje sa len nevyhnutná časť zubných tkanív. Ďalším krokom je odobratie odtlačkov čeľuste. Na základe odtlačkov čeľuste je vymodelovaný model zubnej situácie v ústnej dutine a môže byť zhotovený zubný mostík, ktorý sa ukotví na svoje miesto v ústnej dutine. V prípade, že je potrebná dodatočná úprava mostíka, zosadí sa a zubný technik vykoná zmeny.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa dozvedieť všetko o zubných mostíkoch a ich cene? Objednajte sa na úvodnú konzultáciu, ktorá je ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky o zubných mostíkoch a vysvetlia Vám, aké možnosti riešenia chýbajúcich zubov sú na našej klinike dostupné. 

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o zubných mostíkoch

Je najlepším riešením pre všetkých, pre ktorých nie je vhodný zubný implantát.

Zubný mostík opticky zakryje medzeru po chýbajúcom zube. Obrúsia sa dva susedné zuby, na ktoré sa uchytí fixná náhrada zuba. Protéza nie je pevne pripevnená – nemusí dobre priliehať. Je to najlacnejšie riešenie pre pacientov, ktorí prišli o zuby.

Zubný mostík je fixná náhrada, ktorá nahrádza jeden alebo viac chýbajúcich zubov. Je pevne zafixovaná na dvoch alebo viacerých vedľajších zuboch.

pevne zafixovaná na dvoch alebo viacerých vedľajších zuboch. Starostlivosť o zubný mostík sa veľmi nelíši od starostlivosti o vlastné zuby. Dobré je pravidelné čistenie aspoň dvakrát denne a poctivá medzizubná hygiena.