Bielenie

Bielenie zubov

Na bielenie zubov používame Beyond Whitening systém od americkej firmy Beyond Dental & Health (www.beyonddent.com). Pred procesom bielenia je potrebné vykonať dentálnu hygienu, ak nebola robená v poslednom období. Následne sa na ďasná aplikuje ochranný silikón.

Ako ďalší krok nasleduje nanesenie bieliaceho gélu na predné plochy zubov a osvietenie akceleračnou lampou. Aby sa dosiahol najlepší možný účinok, je potrebné procedúru opakovať dva čí tri krát, avšak celý postup netrvá dlhšie ako hodinu.

Následne sa na zuby nanesie fluórová pasta. Po procedúre je dôležité, aby ste 48 hodín nejedli sfarbujúce potraviny či nápoje a nefajčili.

Čo je dentálna hygiena?

Každý si chce svoje vlastné zuby zachovať čo najdlhšie a práve na to dentálna hygiena slúži. Je veľmi dôležitá, ak trpíte parodontitídou alebo sa chystáte na zubné ošetrenie, kľúčovú úlohu však zohráva aj v rámci prevencie.

Čo všetko dentálna hygiena zahŕňa?

Dentálna hygiena je liečebno-preventívna metóda, v rámci ktorej vám odstránime zubný kameň, nánosy plaku a farebnej pigmentácie, ktoré vám mohlo spôsobiť pitie kávy a čaju alebo fajčenie. Vykonáme fluoridáciu zubov a vysvetlíme vám, ako si ich správne čistiť, aby ste sa o ne mohli starať čo najlepšie.

Aký je efekt dentálnej hygieny?

Tým, že vám dentálna hygiena v ústnej dutine vytvára prirodzené a zdravé prostredie, zabraňuje tvorbe baktérií. Predchádza teda zápalu ďasien a parodontitíde, rovnako tiež výrazne uľahčuje prácu zubného lekára. Čo je však najdôležitejšie – výrazne prispieva k vášmu vlastnému pocitu pohodlia.

Prečo dentálnu hygienu odporúčame?

Preventívnym absolvovaním dentálnej hygieny predídete zložitejším a finančne náročnejším zákrokom, preto vám ju odporúčame absolvovať dvakrát ročne. Pri vážnejších stavoch, ako je napríklad parodontitída, závisí frekvencia od pokynov dentálnej hygieničky a pri akútnych ťažkostiach, krvácaní alebo opuchu ďasien je často nevyhnutná okamžite.

 

Kľúčové je dentálnu hygienu neodkladať, jej zanedbávanie totiž môže viesť k strate toho, na čom nám záleží najviac – vašich zubov.

Naše služby