Profesionálna dentálna hygiena je cesta k zachovaniu si vlastných zubov, čo najdlhšie.

Čo je to dentálna hygiena?

S pojmom dentálna hygiena ste sa určite už stretli. Ide o liečebno-preventívnu stomatologickú metódu, ktorá sa postará o odstránenie vášho zubného kameňa a farebnej pigmentácie. Je veľmi dôležitá, ak trpíte paradentózou alebo sa chystáte na zubné vyšetrenie, kľúčovú úlohu však zohráva aj v rámci prevencie.

Pravidelná dentálna hygiena v ambulancií

Predpokladom pre vznik zubného kameňa a farebnej pigmentácie je bežná konzumácia potravín, pitie kávy, čaju či fajčenie. Preto zákrok odporúčame absolvovať v 6-mesačných intervaloch, prípadne po dohode s naším zubným lekárom. Ak sa pacient pravidelne a správne stará o svoj chrup dentálna hygiena je bezbolestným zákrokom, bolesť prichádza len ako sprievodný jav zápalu ďasien, ale citlivých kŕčkov zubu. Naši odborníci na zubnú hygienu plnia funkciu podobnú stomatologickej prehliadke a v prípade, že sa vyskytne vo vašej ústnej dutine nejaký problém, okamžite Vás presmerujú do ambulancie stomatológa.

Úsmev ako zrkadlo zdravia vašich zubov

I keď dentálna hygiena slúži prevažne ako preventívna metóda, zabraňuje tiež tvorbe baktérií a vytvára v ústnej dutine prirodzené a zdravé prostredie. Okrem toho, že pacient vďaka nej predchádza zápalu ďasien a paradontitíde, výrazne tiež prispieva k vášmu vlastnému pocitu pohodlia.

Ako dentálna hygiena prebieha?

  • Náš dentálny hygienik na úvod skontroluje stav vašich zubov. Na základe výsledkov zhodnotí vašu domácu starostlivosť a je pripravený prebrať s vami prípadné nedostatky.
  • Dĺžka procedúry je u každého pacienta iná, pretože závisí od kondície chrupu, avšak priemerný čas procedúry je od 30 do 60 minút.
  • Náš špecialista odstráni vrstvu zubného kameňa a povlaku pomocou ultrazvuku. Nasleduje pieskovanie, vďaka ktorému vaše zuby vyhladíme od zostávajúcej pigmentácie silným prúdom vzduchu, vody a jemného prášku. Posledný krok je fluoridácia, čiže posilnenie zubnej skloviny aplikovaním účinného gélu.
  • Dentálny hygienik je vám počas vyšetrenia k dispozícii aj v prípade otázok o ďalšej zubnej starostlivosti. Odporučí vám vhodné dentálne pomôcky, oboznámi vás so správnou technikou čistenia zubov i medzizubných priestorov.

Objednajte sa