Dentálna hygiena

Čo je dentálna hygiena?

Každý si chce svoje vlastné zuby zachovať čo najdlhšie a práve na to dentálna hygiena slúži. Je veľmi dôležitá, ak trpíte paradentózou alebo sa chystáte na zubné vyšetrenie, kľúčovú úlohu však zohráva aj v rámci prevencie.

Čo všetko dentálna hygiena zahŕňa?

Dentálna hygiena je liečebno-preventívna metóda, v rámci ktorej vám odstránime zubný kameň, nánosy plaku a farebnej pigmentácie, ktoré vám mohlo spôsobiť pitie kávy a čaju alebo fajčenie. Vykonáme fluoridáciu zubov a vysvetlíme vám, ako si ich správne čistiť, aby ste sa o ne mohli starať čo najlepšie.

Aký je efekt dentálnej hygieny?

Tým, že vám dentálna hygiena v ústnej dutine vytvára prirodzené a zdravé prostredie, zabraňuje tvorbe baktérií. Predchádza teda zápalu ďasien a paradontitíde, rovnako tiež výrazne uľahčuje prácu zubného lekára. Čo je však najdôležitejšie – výrazne prispieva k vášmu vlastnému pocitu pohodlia.

Prečo dentálnu hygienu odporúčame?

Preventívnym absolvovaním dentálnej hygieny predídete zložitejším a finančne náročnejším zákrokom, preto vám ju odporúčame absolvovať dvakrát ročne. Pri vážnejších stavoch, ako je napríklad paradontitída, závisí frekvencia od pokynov dentálnej hygieničky a pri akútnych ťažkostiach, krvácaní alebo opuchu ďasien je často nevyhnutná okamžite.

 

Kľúčové je dentálnu hygienu neodkladať, jej zanedbávanie totiž môže viesť k strate toho, na čom nám záleží najviac – vašich zubov.

 

Naše služby