ako vyrovnat zuby bez strojceka

Bolestiam zubov a vzniku kazov sa dá účinne predchádzať. Stačí dbať na pravidelné  preventívne prehliadky, ktoré sú základnou prevenciou pred poškodením zubov a ústnej dutiny. Počas zubnej preventívnej prehliadky stomatológ vyšetrí chrup, sliznicu, mäkké tkanivá čeľuste a stav ústnej dutiny. Prebieha zubná hygiena, kontrolujú sa hygienické návyky a zubné náhrady. Súčasťou prevencie je aj odstránenie zubného kameňa a povlaku, ktoré sa prirodzene vytvárajú v ústnej dutine.

Špecifikom sú stomatologické preventívne prehliadky u detí. Nutná je kontrola detského chrupu od prerezávania prvých mliečnych zubov. Neošetrený kaz mliečneho zuba môže spôsobiť problémy s trvalými zubami, preto prvú preventívnu prehliadku dieťaťa neodkladajte. Odporúčame ju absolvovať po dovŕšení 1. roka života a následne by mala byť prehliadka chrupu detí vykonávaná raz za polrok. 

Dôvody pre absolvovanie preventívnej prehliadky u nás

  • Ochrana zdravia a úspora peňazí.
  • Rýchle a bezbolestné ošetrenie.
  • Včasné odhalenie neviditeľných kazov.
  • RTG a CT zubov priamo na našej klinike.
  • Konzultácia o vhodnej zubnej domácej starostlivosti.
  • Flexibilný termín.
  • Vhodné aj pre tehotné ženy na začiatku a ku koncu tehotenstva.

 

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Bežná preventívka na našej klinike

1Vstupná konzultácia

Zavolajte nám alebo vyplňte objednávkový formulár a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na konkrétny termín preventívnej prehliadky.

2Zubné vyšetrenie

V rámci preventívnej zubnej prehliadky odhalíme drobné, oku neviditeľné a zatiaľ nebolestivé kazy. Taktiež sa odhalí začínajúca paradentóza a iné zubné ťažkosti včas, respektíve skôr, ako by ste ich začali pociťovať. Skontrolujeme všetky zuby, ďasná, jazyk, sliznicu, ako aj stav zubnej náhrady.

3Benefity navyše

Vykonávame aj kontrolné RTG snímky a panoramatický snímok celého chrupu, a to priamo u nás na našej zubnej klinike. Zároveň pacientom odporúčame pravidelnú dentálnu hygienu, kde sa dozvedia viac o správnej domácej starostlivosti o chrup.

Najčastejšie otázky o preventívnej prehliadke

Dospelým odporúčame absolvovať preventívne vyšetrenie raz ročne, mladistvým a deťom dvakrát za rok. Tehotné ženy by mali počas gravidity absolvovať dve preventívne zubné prehliadky, a to raz na začiatku a druhýkrát pred koncom tehotenstva.

Včasným vyšetrením zubov dokážeme predísť väčšine problémov, na ktoré ľudia doplácajú bolesťou a vysokými poplatkami.

Každý má raz ročne nárok na zubnú preventívnu prehliadku, ktorú v plnej výške prepláca zdravotná poisťovňa.

Ten, kto neabsolvuje každý rok preventívnu zubnú prehliadku, si musí nasledujúci rok uhradiť všetky zdravotné zubné úkony v plnej výške podľa platného cenníka zdravotných výkonov.