20.01.2021

Koľko stoja nové zuby?

Koľko stoja nové zuby? To je najčastejšia otázka, ktorú sa nás pýtate. Zuby ako také, problémy s nimi, či už funkčné, estetické alebo zdravotné trápia mnohých z nás. Často sa stretávame s rôznymi druhmi úrazov, ale aj inými prípadmi, kedy pacient prišiel o svoje zuby zo zdravotných alebo iných dôvodov.

A v neposlednom rade rolu zohráva aj estetická stránka – nesprávne postavenie zubov, nevyhovujúci tvar či farba, aj to môže nepriaznivo ovplyvňovať kvalitu života a sebavedomie pacienta.

Toto všetko u nás rieši tím skúsených stomatológov na dennej báze.

Cena za nové zuby je rozdielna

Ako už bolo vyššie spomenuté, každý prípad je iný, a teda aj spôsob korekcie chrupu sa líši a jeho cena tiež.

Drobné nerovnosti v úsmeve či nevyhovujúci tvar a odtieň zubov sa dá jednoducho a veľmi rýchlo vyriešiť fazetami, vďaka ktorým môžete mať nový úsmev už o 24 hodín. Problematické postavenie zubov, skrížene či väčšie medzery sa zase dajú poľahky napraviť neviditeľným alebo klasickým zubným strojčekom. No a v prípade, že sa jedná o zuby chýbajúce, pokazené alebo celkovú rekonštrukciu chrupu, sú jednoznačným a najlepším riešením zubné implantáty, na ktoré následne nasádzame mostíky alebo korunky.

Možnosti zubných korekcií

Poznáme niekoľko možností, ako korigovať chrup a mať krásny sebavedomý úsmev. K najčastejším spôsobom zubných korekcií patrí zubná fazeta. Ide o tenkú škrupinku, ktorá prekryje viditeľnú plochu zuba a tým ho esteticky upraví. 

Veľkou výhodou zubných faziet je ich prirodzený vzhľad – sú v podstate nerozoznateľné od prirodzených zubov. Ich nasadenie je veľmi jednoduché – ide o nenáročné, neinvazívne vyšetrenie. Vždy sa obrúsi iba predná strana zuba o pár desatín milimetrov, prípadne sa zuby nebrúsia vôbec.

Druhy faziet na zuby

Poznáme viaceré druhy faziet – buď sú zhotovené z kompozitného, alebo z keramického materiálu.

Kompozitné fazety sa vytvárajú priamo v ústach počas jediného ošetrenia. Nie je potrebné čakať na vyrobenie zubnej fazety podľa odtlačku, ktorý sa odobral, ako je tomu pri fazetách keramických.

Keramické fazety sú veľmi tenké plátky, ktoré sa vyrábajú zubným technikom v laboratóriu a sú zhotovené presne na mieru pacienta. Pôsobia veľmi prirodzene a pri nosení vôbec neprekážajú. Cena keramických faziet býva vyššia, no odráža sa to aj na ich väčšej odolnosti, dlhšej trvácnosti a prirodzenejšom vzhľade.

Zubný implantát

Implantát je umelá náhrada zubných koreňov, ktoré boli zničené. Ide o malú skrutku, ktorá sa pri drobnom chirurgickom výkone začlení do kosti namiesto chýbajúceho zuba.

Zubné implantáty fungujú presne ako vlastné zuby. Dokonca aj prirodzene vrastajú do čeľustnej kosti. Nová korunka sa totiž trvalo ukotví na hornú časť implantátu a zub drží ako vlastný.

Implantáty skutočne vyzerajú aj fungujú ako pravé zuby, podľa mnohých dokonca lepšie. Sú ideálnym riešením v situáciách, kedy stratíte jeden zub, chýba vám zubov viac, prípadne už nemáte žiadne zuby.

Strojček na zuby

Strojček na zuby je účinnou pomocou pre tých pacientov, ktorým boli diagnostikované anomálie polohy zubov a čeľustí. Zubný strojček stopercentne zdokonalí úsmev, estetiku celej tváre, ale mnohokrát je to aj prvý krok na ceste k vyššiemu sebavedomiu a komplexnému zlepšeniu kvality života – zjednodušenie konzumácie potravy, upraví sa rečový prejav.

Predtým, ako sa odhodláte na strojček, a to bez ohľadu na váš vek, by ste však mali vedieť, že ich delíme do viacerých skupín podľa:

  • vyberateľnosti,
  • viditeľnosti,
  • materiálov, z akých sú zhotovené.

O nastavení správnej liečby a výbere vhodného strojčeka rozhoduje ortodontista – zubný lekár špecializujúci sa na vyrovnávanie zubov, a to na základe klinického vyšetrenia pacienta. Je potrebné vyhotoviť röntgenové snímky zubov a modely, ktoré sa pripravujú z odtlačkov chrupu pacienta.

Cena za zdravé zuby nemôže byť prekážkou

Investícia do nových zubov sa mnohým zdá pomerne vysoká. Práve preto sa niektorí pacienti dlhšie rozhodujú a váhajú. Tu je však na mieste položiť si otázku: „ Aká je cena za moje zdravie?“ Odkladanie problému na neskôr ho môže nenávratne zhoršiť a poškodiť celkové zdravie človeka.

Je to tak, zuby ovplyvňujú komplexný zdravotný stav a kvalitu života a sú s vami už na celý život. Riešení je našťastie dosť, stačí sa len správne rozhodnúť. A preto aj odpovedí na častú otázku: „Koľko stoja nové zuby?“ je v konečnom dôsledku veľa a líšia sa prípad od prípadu.   

Účinné riešenia na problémy so zubami

Problémy so zubami sa oplatí riešiť, a to v každom veku. Naši skúsení špecialisti vám so všetkým radi pomôžu a poradia, aký typ riešenia je pre vás najvhodnejší. Objednajte sa k nám a získajte všetky cenné informácie.

Aktuálne u nás prebieha časovo limitovaná ponuka na bezplatné vstupné vyšetrenie pre všetkých nových pacientov, kde po diagnostikovaní stavu chrupu presne určíme postup, časový harmonogram a aj cenu špeciálne na mieru vášho chrupu.

Máte otázku? Kontaktujte nás, pomôžeme vám nájsť správnu odpoveď a najvhodnejšie riešenie.

Zavolajte nám Napíšte nám