ako vyrovnat zuby bez strojceka

Náhrada chýbajúceho zuba vlastným zubom. Trápi vás vypadnutý zub a neviete, ako a čím ho nahradiť? Túžite po krásnom chrupe a bezchybnom úsmeve? Spoznajte účinnú metódu transplantácie zubov, ktorá je vítaným riešením chýbajúceho zuba. 

Najmä u detí a mladých pacientov ide o efektívne riešenie predčasne chýbajúcich stoličiek. V prípade, že majú zdravé zuby múdrosti, môže sa osmička autotransplantovať – extrahovať a nahradiť pôvodnú šestku či sedmičku na jej mieste.

Ponúkame vám prirodzené a bezbolestné riešenie vášho zubného problému. Vyskúšajte inovatívne transplantovanie vlastného zuba, ktorý poslúži ako dokonalá náhrada za chýbajúci zub. 

Transplantácia zubov na našej klinike

  • Skúsený tím odborníkov – prvotriedna zubná starostlivosť.
  • Rýchly termín zákroku.
  • Chýbajúca stolička sa nahradí Vaším vlastným zubom múdrosti.
  • Organizmus zub príjme – ide o stopercentnú náhradu za pôvodný zub.
  • Bezbolestný zákrok v lokálnej anestézii.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Proces transplantácie zuba

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom objednávkového formulára. Môžete sa tak objednať na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý ochotne odpovie na všetky Vaše otázky o transplantácii zuba. Každý zubný problém je individuálny, preto lekár až po osobnej konzultácii a prehliadke zhodnotí Váš zdravotný stav a všetky možnosti riešenia zubného problému.

2Priebeh transplantácie zuba

Ide o bezbolestný expresný zákrok, ktorý prebieha v lokálnom umŕtvení – anestézii. Je dôležité konať rýchlo, aby sa premiestnený zub na novom mieste uchytil. To, či bol zákrok úspešný, ovplyvňuje nielen rýchlosť konania chirurga, ale aj kostné lôžko stoličky a tvar koreňa prenášanej osmičky. Je nevyhnutné pred zákrokom absolvovať RTG vyšetrenie, po ktorom lekár vyhodnotí situáciu a rozhodne, či je možné a vhodné pristúpiť k transplantácii zuba. Ak sa ukáže, že autotransplantácia nie je vyhovujúca a pravdepodobne by nedopadla úspešne, pretože má pacient ukončený kostný rast, môže sa pristúpiť k implantácii zuba.

3Kontrola

Zub je premiestnený skutočne rýchlo – ak sa nič neskomplikuje, o hodinu je zub na novom mieste. Následne je dôležitá kontrola a sledovanie, či je s presunutým zubom múdrosti všetko v poriadku a či je adekvátnou náhradou šestky alebo sedmičky.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa dozvedieť všetko o cene transplantácie zuba? Objednajte sa na úvodnú konzultáciu, ktorá je úplne ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne odpovedia na všetky Vaše otázky a zrozumiteľne Vám vysvetlia, pre koho je transplantácia určená a akým spôsobom ju na našej klinike vykonávame.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o transplantácii zubov

Autotransplantácia zubov je prenos vlastných zubov z jedného miesta na iné. Je vhodným riešením vtedy, ak sú vlastné zuby lepšou alternatívou ako umelé implantáty.

Zákrok prebieha v lokálnej anestéze a je nutné vykonať naraz výber aj zavedenie zuba v jednom sedení. Najprv je vykonaná extrakcia a následne sa vloží zub na chýbajúce miesto, kde sa zafixuje pomocou špeciálnych stehov. Transplantovaný zub sa musí zahojiť, po dvoch týždňoch sa odstránia stehy a zub sa považuje za funkčný.

Základným predpokladom na autotransplantáciu je zdravý zub, ktorý sa bude transplantovať. Je to špeciálna metóda, kedy sa zub, najčastejšie nepotrebný zub múdrosti presunie na miesto chýbajúceho zuba.

Áno, s transplantátom sa dá fungovať celkom bez obmedzení.

O transplantovaný zub sa starajte rovnako, ako o zvyšok chrupu. Nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť.