ako vyrovnat zuby bez strojceka

Zubný kameň je pevná usadenina na zube, ktorá sa nedá odstrániť čistením zubov ani vyplachovaním. Je to „zvápenatený“ – mineralizovaný zubný povlak, ktorý vzniká, keď sa anorganické zlúčeniny kalcia a fosfátu zo slín usadia v zubnom povlaku.

Zubný kameň je ďalším vývojovým štádiom zubného povlaku. Zubný povlak je vrstva zvyškov potravy slín a baktérií, ktorá sa hromadí na zuboch a v medzizubných priestoroch. Ide o takmer neviditeľnú a správnou dentálnou hygienou rýchlo a ľahko odstrániteľnú záležitosť. Avšak v prípade rozšírenia povlaku sa na ňom začnú zachytávať minerálne látky zo slín. Kombináciou týchto škodlivých faktorov sa vytvára zubný kameň, ktorý môže viesť k vážnejším problémom zubov. 

Riešenie problémov so zubným kameňom

  • Efektívne riešenie problémov so zubným kameňom.
  • Odstránenie kameňa rýchlo a bezbolestne.
  • Komplexná dentálna hygiena.
  • Ultrazvukom proti povlaku a zubnému kameňu.
  • Pieskovanie a leštenie chrupu.
  • Eliminácia pigmentácie na zuboch.
  • Efekt belších a žiarivejších zubov.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Proces odstraňovania zubného kameňa

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo vyplňte objednávkový formulár a my sa Vám ozveme. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o možnostiach odstránenia zubného kameňa na našej klinike.

2Odstraňovanie zubného kameňa

Na odstránenie zubného kameňa u nás využívame ultrazvuk, ktorý narúša a rozbíja povrch zubného kameňa. Procedúra pokračuje mechanickým dokončením odstraňovania kameňa za pomoci škrabiek a leštenia zubov špeciálnou pastou a kefkami. Nasleduje pieskovanie , počas ktorého sa prúdom vody, vzduchu a piesku dodatočne odstráni nechcená pigmentácia a zuby sú v závere belšie a žiarivejšie.

3Pravidelná ústna hygiena

Najdôležitejšia a najjednoduchšia liečba je prevencia. Tvorbe povlaku a kameňa zabráni pravidelná profesionálna dentálna hygiena, ako aj dôsledné čistenie zubov doma. Odporúča sa zuby čistiť aspoň dvakrát denne. Nezabúdajte ani na dentálne nite a medzizubné kefky. Samozrejmosťou sú pravidelné preventívne prehliadky u stomatológa, ktoré by ste mali absolvovať minimálne raz za rok.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa dozvedieť všetko o možnostiach odstránenia zubného kameňa? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO telefonicky alebo vyplňte objednávkový formulár. Naši odborníci a personálne koordinátorky Vám ochotne odpovedia na všetky Vaše otázky a zrozumiteľne Vám vysvetlia, ako možno efektívne odstrániť zubný kameň a ako predchádzať jeho vzniku. 

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o čistení koreňových kanálikov

Zubný kameň vzniká na zuboch zo zubného povlaku. Najčastejšie je dôsledkom nedostatočnej alebo nesprávnej zubnej hygieny. Do zubného povlaku sa postupne dostávajú minerály zo slín a potravy a následne sa mäkký povlak mení na tvrdé nánosy kameňa na zuboch.

Zubný kameň je len začiatok, pokračovaním môže byť parodontitída. V takom prípade už nie je napadnutý len samotný zub, problém preniká hlbšie do ďasna a pomaly sa začína infikovať a rozpúšťať aj kosť. Oslabená kosť nie je schopná pevne držať zub, ktorý v dôsledku toho častokrát vypadáva.

So zubným kameňom sa spája nesprávne trávenie. Toxické látky, ktoré sa hromadia v zubnom kameni, prenikajú do krvi, čím ovplyvňujú fungovanie tráviaceho traktu, ako aj celého organizmu.