Dental Phobia

5 KROKOV NA PREKONANIE STRACHU

Robíme všetko preto, aby ste sa počas návštevy cítili príjemne, napriek tomu sú však medzi vami takí, ktorí majú z návštevy stomatológa naozaj strach. Čo je horšie, môžu dokonca trpieť fóbiou, ktorú je ťažké prekonať.

Tu je 5 krokov, ktoré Dr. Martin robí preto, aby ste svoj strach prekonali.

1. ENTONOX, TIEŽ ZNÁMY AKO SMIEŠNY PLYN

Oficiálne sa nazýva oxid dusný, my ho voláme Entonox a vy ho môžete poznať ako smiešny plyn. Nazvať ho môžeme akokoľvek, účinok má vždy rovnaký. Práve vďaka Entonoxu strach aj úzkosť rýchlo zmiznú.

Entonox je veľmi efektívny a kvôli tomu, čo dokáže, je medzi stomatológmi aj ich klientmi veľmi obľúbený. Nemáte sa čoho báť – jeho účinky zmiznú krátko po tom, ako sa váš zákrok skončí!

2. NÁŠ TÍM

Nezáleží len na tom, či sa o vás starajú profesionáli a perfekcionisti, ale aj na tom, či dokážu hladko a s ohľadom zvládať rôzne situácie, ktoré sa počas zákrokov vyskytnú. Na našej klinike si totiž uvedomujeme, aké dôležité je, aby ste sa u nás cítili naozaj pohodlne.

Práve preto máme špeciálny tím, ktorý vám strach pomôže prekonať. Naša klinika investovala do toho, aby členovia nášho tímu dokázali kvalifikovane podať profesionálnu pomocnú ruku v prípade, ak to bude potrebné. Aj vďaka tomu sa naozaj nemáte čoho obávať.

3. NIEČO PRE DETISamozrejme, vieme, že vy na naše rady nakoniec dáte a strach prekonáte, s deťmi to však až také jednoduché byť nemusí. Dohováranie vždy nestačí a ani upokojiť ich nie je vždy ľahké.

Našťastie, poruke máme trik, ktorý sa volá premedikácia – práve tá ich pred zákrokom spoľahlivo upokojí. Keď im ju podáme, budú sa správať ako tie milé a zábavné deti, ktoré ste možno videli na videu na Youtube, premedikácia je však za každých okolností absolútne bezpečná a neškodná. A čo je najdôležitejšie – ušetrí im slzy a zubára sa už báť nebudú.

4. ANI SI TO NEVŠIMNETEAk sme vás stále nepresvedčili, máme univerzálne riešenie. Celková anestéza je niekedy počas tých najzložitejších zákrokov nevyhnutná, ale je tiež dokonalým riešením pre tých, ktorí sa predsa len obávajú, že svoj strach prekonať nedokážu.

Celková anestéza je vlastne jednoduchá pomôcka, vďaka ktorej rozlíšite priemernú zubnú kliniku od tej špičkovej. Nie na všetkých klinikách totiž nájdete špecialistu, ktorý je kvalifikovaný na to, aby ju podal – a my ho, samozrejme, máme. No a keď sa pre celkovú anestézu rozhodnete, máte istotu, že si doslova nič nevšimnete!
5. CERTIFIKÁT DENTAL PHOBIA

Všetky kliniky ho chcú, ale získajú ho len tie najlepšie – Dental Phobia Certificate rozhodne nie je žiadna samozrejmosť. Aby sa ním akákoľvek dentálna klinika mohla hrdiť, musí splniť množstvo rôznych podmienok.

[:en]

5 STEPS TO OVERCOME YOUR FEAR

We do our best to make your visit as comfortable as possible, however there are people who are genuinely afraid of dentists. And worse than that – they may suffer from a true phobia. Here are five steps to help you overcome any negative feelings.

1. ENTONOX ALSO KNOWN AS LAUGHING GAS

The official name is nitrous oxide, we call it Entonox and you may recognise it as laughing gas. Whatever the name, the effect is the same. Entonox makes sure all fear and anxiety is gone in a few moments.

Entonox is very effective and because of its effects, it’s also very popular among stomatologists and their clients alike. Don’t worry, its effects are gone shortly after your treatment is done!

2. THE TEAM

It’s not only about being top professionals and perfectionists, but also about knowing how to handle different situations carefully and smoothly. We know just how important it is for you to feel comfortable.

This is why there’s a special team to help you overcome any fears you may feel upon your visit. At Doctor Martin, we have invested into training a number of our team members to be qualified to provide professional help, should the need arise. Hence, there’s nothing to worry about anymore.

3. ONE FOR THE KIDS

We know you are willing to listen to us at the end of the day and will be able to overcome your fears. However, the situation is slightly different with kids. Reasoning with them might just not be good enough.

Fortunately, there’s a trick and it’s called premedication – a special one to calm them down before the treatment. They’ll act like one of the funny kids you may know from Youtube once it’s handed to them, but it’s absolutely safe and completely harmless. And most importantly – there’s no more tears and fears!

4. FEEL NOTHING, REMEMBER NOTHINGIf we still haven’t convinced you, here is a fix-all solution. General anaesthesia is sometimes necessary during the most difficult treatments, but it’s also the ultimate solution for those who might not be able to overcome their fear.

General anaesthesia is actually an easy way how to tell an average dental clinic from a perfect one. Not all clinics have a specialist qualified to administer it, but we do! And once you decide to go for it, one thing is for sure – you won’t feel a thing!

5. THE DENTAL PHOBIA CERTIFICATEAll clinics want it, but few actually qualify – the Dental Phobia Certificate can’t be taken for granted. To be able to join the prestigious group of dental clinics who can proudly present it, there’s a lot of different criteria you have to meet.

Among them are qualified members of staff able to help clients who struggle to overcome their fear, a certified anaesthesia administrator and many others including the highest standards of equipment. Once you see a clinic with a Dental Phobia Certificate, you can be sure there’s nothing to be afraid of.