ako vyrovnat zuby bez strojceka

Včasné endodontické ošetrenie, známe aj ako vybratie zubných nervov, dokáže zabrániť infikovaniu tkaniva a úspešne ochrániť zub.

Čistenie koreňových kanálikov – endodoncia je potrebné v prípade, ak je poškodenie zubnej drene príliš hlboké. Inak hrozí, že sa zápal rozšíri a baktérie preniknú cez koreňový kanálik až do tkaniva zubného lôžka. 

Dôsledné čistenie zubných kanálikov

  • Zachránime vaše zuby a zbavíme vás bolesti.
  • Čistenie kanálikov prebieha pod mikroskopom.
  • Kanáliky vyplníme a hermeticky uzavrieme.
  • Používame najmodernejšie technológie a postupy pre maximálnu presnosť. 
  • Včasná diagnostika a účinné čistenie všetkých zubných kanálikov.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Efektívna endodoncia od koreňov zuba

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom objednávkového formulára a my Vás objednáme na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o čistení koreňových kanálikov.

2Priebeh endodoncie

Stomatológ v rámci endodontického ošetrenia kontroluje pomocou RVG prístroja stav v ústnej dutine. Pri práci pracuje so stomatologickými mikroskopmi, ktoré zabezpečujú komplexný pohľad a zároveň má prehľad o každom koreňovom kanáliku. Následne sa zhotoví RTG snímok a aplikuje sa lokálna anestézia, vďaka ktorej nie je vyšetrenie bolestivé. Dôležité je spriechodniť všetky kanáliky, dôsledne ich vyčistiť a vyplniť.

3Komplexné čistenie kanálikov ako účinná prevencia

Endodonticky ošetrený zub sa odporúča "okorunkovať", aby sa do budúcna predišlo ďalším zápalom a infekciám. Na našej klinike Vám zhotovíme a nasadíme presnú zubnú korunku.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o výhodách a cene za čistenie koreňových kanálikov dozvedieť viac? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO telefonicky alebo vyplňte objednávkový formulár. Naši odborníci a personálne koordinátorky ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia Vám, ako prebieha čistenie zubných kanálikov na našej klinike. 

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o čistení koreňových kanálikov

Endodontické ošetrenie bráni prenosu infekcie na iné tkanivá a ochraňuje zuby od koreňov.

Čistenie koreňových kanálikov je vysoko profesionálne, no nenáročné ošetrenie s veľkým dôrazom na presnosť. Zvládneme ho väčšinou v priebehu jedného sedenia, podľa náročnosti konkrétneho prípadu.

Nie, ošetrenie prebieha vždy v lokálnej anestézii. Môže sa stať, že kanáliky pobolievajú v nasledujúcich dňoch – bolesť môžete zmierniť bežne dostupnými analgetikami.

Zub je po endodoncii vyplnený neživou hmotou, a teda nebolí. Niekedy sa stáva, že pacient začne po rokoch pociťovať bolesť tohto zuba – môže ísť o zápal pod zubom, ktorý je vhodné čo najskôr liečiť.