ako vyrovnat zuby bez strojceka

Keramické korunky pokrývajú celé plochy ošetrovaných zubov. Sú voľbou pri zuboch, ktoré potrebujú rozsiahlejšie ošetrenie. Proces výroby koruniek sa nezaobíde bez provizórnych koruniek, ktoré sú dočasnou náhradou a ochranou zbrúsených zubov, kým ich nenahradia korunky trvalé.

Provizórna korunka je zubná náhrada, ktorej úlohou je dočasne prekryť a ochrániť vybrúsený zub do doby výroby a nasadenia definitívnej zubnej korunky.

Dočasná korunka je má niekoľko dôležitých funkcií. Okrem estetickej funkcie pomáha pri jedení a rozprávaní. Provizórne korunky sa zhotovujú najčastejšie z plastu a sú zhotovené ihneď po implantovaní na mieru pacienta. 

Dočasné korunky na našej klinike

  • Ochrana obrúsených zubov počas výroby trvalých koruniek.
  • Umožňujú pacientovi jesť aj rozprávať.
  • Jednoduchá starostlivosť.
  • Rýchle nasadenie a vybratie dočasných koruniek.

 

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Priebeh zákroku – výroba a nasadenie dočasných koruniek

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás prostredníctvom objednávkového formulára, mailom alebo telefonicky a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o zubných korunkách.

2Nasadenie dočasných koruniek

Nasadenie dočasných koruniek je súčasťou procesu výroby koruniek trvalých. Aby sa predišlo poškodeniu zbrúseného zuba a pacient mohol do nalepenia trvalých koruniek fungovať bez väčších obmedzení, odoberajú na odtlačky zubov na vytvorenie provizórnej korunky, ktorá je vytvorená pacientovi na mieru počas zákroku. Nemajú dokonalý tvar či vzhľad – ide len o provizórium na istý čas a ich hlavnou funkcia nie je estetická, ale ochranná.

3Náhrada dočasných koruniek za trvalé korunky

Dočasné korunky sú v ústnej dutine iba do momentu, kým sú zhotovené trvalé zubné korunky. Tie ich následne nahradia.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o výhodách a cene zubných koruniek dozvedieť viac? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia, ako prebieha vyhotovenie korunky a kedy sú keramické korunky najvhodnejším riešením.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o dočasných korunkách

Snažte sa minimalizovať prežúvanie a hryzenie. Nekonzumujte lepkavé jedlá – cukríky, žuvačky, mohli by spôsobiť uvoľnenie dočasných koruniek. Vyhnite sa aj tvrdých potravinám ako je surová zelenina a ovocie.

Ak dôjde k odlomeniu dočasnej korunky, vyhľadajte odbornú pomoc. Kontaktujte nás, aby sme čo najskôr náhradu znovu nalepili.

Nech vás neprekvapí zvýšená citlivosť na teplé a studené jedlá a nápoje. Súvisí to s tým, že dočasné zubné náhrady nie sú vyrobené s takou presnosťou, ako trvalé korunky a často sa stáva, že nepriliehajú až k ďasnu.

Hygiena a starostlivosť o dočasné zubné náhrady by mala byť rovnaká ako štandardne, iba pri použití zubnej nite dávajte pozor, aby sa do nej nezachytila dočasná náhrada a nevybrala sa.