ako vyrovnat zuby bez strojceka

Maximum pre krásny chrup bez nedokonalostí. Opravte chybičky a kazy, využite najnovšie technológie a špičkové materiály na dosiahnutie efektu dokonalého úsmevu. Každý si zaslúži usmievať sa bez hanby, doprajte si aj vy zabudnutý pocit a opäť sa radujte zo života naplno aj s vylepšenými zubami.

Prémiové materiály, špičkoví odborníci a najnovšie postupy ošetrenia vám umožňujú doviesť vaše zuby do dokonalosti. Žiarivý úsmev inšpirovaný hollywoodskymi hviezdami je dostupnejší, ako kedykoľvek predtým. Dosiahnete ho s pomocou keramických koruniek, ktoré vám naši stomatológovia vytvoria presne na mieru. 

Hlavnou funkciou fixnej protetiky je rekonštrukcia tvaru, počtu, funkcie zuba a jeho ochrana. Korunka je časť zuba pokrytá sklovinou, ktorá je viditeľná v ústach a je obklopená ďasnom.

Korunka vyrobená v zubnom laboratóriu vytvára na zube nový umelý vrchný plášť, ktorý sa nalepí na ošetrený a nabrúsený stred zuba. Funkciou keramickej korunky má byť estetické aj funkčné nahradenie pôvodného zuba. Korunka musí byť zhotovená presne na mieru, previsy či zlé tesnenie po obvode je neprípustné. Všetky okraje musia byť hladké a jednoducho očistiteľné.

Keramické korunky na našej klinike

  • Najmodernejšia metóda v oblasti zubných výplní. 
  • Riešenie odrazených hrán zubov a poodlamovaných okrajov chrupu. 
  • Špeciálny materiál koruniek garantuje splynutie so zubnou sklovinou. 
  • Kratšie a užšie zuby sa dorovnajú k susedným zubom.
  • Eliminácia medzier medzi zubami pomocou porcelánových škrupiniek.
  • Odstránenie defektov krčkovej oblasti zubu.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Priebeh zákroku – výroba a nasadenie keramických koruniek

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás mailom alebo telefonicky a my sa postaráme o všetko ostatné. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o keramických korunkách.

2Vytvorenie keramickej korunky

Keramická korunka má určitú hrúbku, o ktorú je treba pôvodný zub zmenšiť, aby bolo možné korunku nalepiť na základ zuba. Zub musí byť zbrúsený tak, aby po jeho okraji bol jasný lem – čím je precíznejšie preparovaný a hladší, tým je tesnosť a trvanlivosť budúcej korunky lepšia. Korunka sa vytvára presne na mieru pomocou odtlačkov zubov v laboratóriu. Po dobu vyhotovenia keramickej korunky sú pacientovi nasadené dočasné korunky zo živice. Nie je dôležitá dokonalá presnosť, tvar a estetika, ale predovšetkým ochrana nabrúseného zubu. Následne prebieha výroba trvalých koruniek. Laborant najprv vytvorí sadrový model podľa vašich zubných odtlačkov. Na tomto modeli postupne vytvára novú korunku.

3Nalepenie a starostlivosť o keramické korunky

Po odstránení dočasnej korunky sa nasadzuje trvalá keramická korunka. Kontroluje sa presnosť, tesnosť, tvar, body kontaktu, zhryz, farba a celková estetika. Ak je všetko v poriadku a pacient je spokojný, korunka sa napevno nalepí, očistí, vyleští a doladia sa posledné detaily. Výsledok je viditeľný okamžite po zákroku a efekt je častokrát lepší, ako bol pôvodný chrup. Následná starostlivosť o keramické korunky je obdobná ako o pôvodné zuby, vyžaduje si pravidelné čistenie, preventívne prehliadky aj dentálnu hygienu.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o výhodách a cene keramických koruniek dozvedieť viac? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia, ako prebieha vyhotovenie korunky a kedy sú keramické korunky najvhodnejším riešením.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o keramických korunkách

Sú riešením odrazených hrán zubov aj poodlamovaných okrajov chrupu.

Vďaka špeciálnemu materiálu sa korunka dokonale prispôsobí farbe vašej zubnej skloviny.

Ceny za všetky zákroky na zubnej klinike Doktor Martin sú uvedené v podrobnom cenníku. V prípade záujmu o bližšiu špecifikáciu a posúdenie vášho stavu, odporúčame objednanie na osobnú konzultáciu, ktorá je zadarmo.

Starostlivosť musí byť rovnaká ako zdravé zuby bez koruniek. Dbať je treba na pravidelnú domácu aj profesionálnu hygienu. Keramické korunky si čistite zubnou kefkou, ale používajte aj medzizubné kefky.