ako vyrovnat zuby bez strojceka

Zlomený zub sa dá riešiť, a to hneď niekoľkými spôsobmi. V prvom rade je však potrebné vyšetrenie, aby sa zistila miera poškodenia, či nie je narušená zubná dreň, koreň zuba alebo okolité zuby. 

Zverte sa do rúk skutočným profesionálom, dôverujte našim schopnostiam a prvotriednym metódam. Na našej klinike absolvujete dôkladné vstupné vyšetrenie, urobíme RTG zubov a následne pristúpime k oprave zuba, v závislosti od Vášho zdravotného stavu a stupňa poškodenia. 

Možnosti riešenia zlomeného zuba

  • Riešenie zubného problému v závislosti od miery poškodenia.
  • Vstupné vyšetrenie odhalí aktuálny stav zuba a následne sa pristúpi k riešeniu.
  • Možné je nalepenie úlomku zuba – odporúčame namočiť ho do slín, vody alebo mlieka a priniesť ho so sebou čím skôr. 
  • Dobudovanie zlomeného zuba bielou výplňou.
  • Oprava zuba keramickou výplňou alebo korunkou. 
  • Zlomený zub riešime aj keramickou fazetou, prípadne korunkou – výsledok do niekoľkých dní.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Ošetrenie odlomeného zuba

1Vstupná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom objednávkového formulára a my Vás objednáme na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o možnostiach, ako riešiť zlomený zub.

2Úvodné vyšetrenie a röntgen zubov

V úvode je nutné zistiť, či pri odlomení zuba nedošlo k ďalším poškodeniam – či sa nepoškodila zubná dreň, koreň zuba, prípadne ďalšie zuby. Je nutný röntgen celého chrupu, ktorý odhalí prípadné skryté komplikácie. Naším cieľom je nastaviť najlepšie riešenie priamo na mieru pre Vás. Následne sa pristúpi k oprave zuba.

3Možnosti nápravy zlomeného zuba

Možností, ako opraviť zlomený zub, je viacero. Súvisí to s mierou poškodenia, či bol odštiepený len kúsok zuba, či bol úlomok správne uschovaný a dá sa znovu nalepiť na pôvodný zub, prípadne či nedošlo k poškodeniu okolitých zubov. Stomatológ individuálne posúdi Váš zdravotný stav a v závislosti od stupňa poškodenia zuba navrhne najvhodnejšie riešenie pre Vás.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa o výhodách a cene za opravu zlomeného zuba dozvedieť viac? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu ZADARMO telefonicky alebo vyplňte objednávkový formulár. Naši odborníci a personálne koordinátorky ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky a vysvetlia Vám, aké sú na našej klinike možnosti riešenia zlomených zubov a čo je pre Vás najlepšie riešenie.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o čistení koreňových kanálikov

Najdôležitejšie je zastaviť krvácanie – pomáha zahryznúť do gázy či čistej vreckovky. Následne zistite, či máte úlomok zuba – ak áno, čo najrýchlejšie ho uložte do slín či mlieka a urgentne vyhľadajte lekársku pomoc.

Sprievodným prejavom zlomeného a odštiepeného zuba sú bolesti a opuch.

Liečba zlomeného zuba závisí od miery poškodenia. Ak sa odtrhol malý kúsok skloviny, oprava sa zvyčajne uskutoční v zubnej ambulancii jednorazovo - na počkanie. Viac poškodený alebo zlomený zub si vyžaduje komplexnejšiu liečbu.