ako vyrovnat zuby bez strojceka

Zubné protézy – snímateľné zubné náhrady sú vhodným protetickým riešením pre každého, kto potrebuje zubnú náhradu. Najčastejším dôvodom je strata zubov, respektíve celého chrupu. 

Zubné náhrady si môže pacient z úst vyberať. Rozlišujeme snímateľné a fixné protézy. Snímateľné protézy sa zhotovujú aj na ďasno a dajú sa vyberať. Fixné protézy máte ako pacient trvalo na implantátoch.

Náhrada chýbajúceho chrupu je dôležitá nielen z estetického, ale aj z funkčného hľadiska. Zuby potrebujeme predovšetkým na žuvanie a reč. Ak chrup chýba dlhodobo, prejaví sa to atrofiou žuvacieho svalstva, predsunutím brady a vráskami.

Zubné protézy

  • Efektívne riešenie v prípade, že chýba zub, viacero zubov alebo kompletný chrup.
  • Možnosť dočasnej náhrady v priebehu čakania na vyhotovenie zubného implantátu.
  • Snímateľné protézy riešia zubný deficit, ktorý nie je možné zachrániť pevnou náhradou.
  • Zubné náhrady sú vyrobené zo špeciálnej zmesi.
  • Dokonalá imitácia pôvodného chrupu – sedia na ďasnách.
  • Bezproblémová konzumácia jedla a pitia.
  • Prvotriedna kvalita našich protéz garantuje, že budete vyzerať aj hovoriť ako predtým.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Proces zhotovenia a nasadenia protézy

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo mailom a my sa Vám ozveme. Objednáme Vás na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o protézach. Každá ústna dutina a zubný problém je individuálny, lekár až po osobnej konzultácii a prehliadke zhodnotí Váš zdravotný stav a možnosti zubných protéz.

2Zhotovenie a nasadenie protézy

Zhotoví sa horný a dolný odtlačok ústnej dutiny. Meria sa výška, v akej bude protéza nasadená – prebieha rekonštrukcia pôvodných zhryzov. Následne sa overí odtieň a tvar budúcej protézy. Po zhotovení zubnej náhrady dochádza k ukážke jej nasadenia a nácviku. Je dôležité, aby si pacient doma cvičil reč a ostatné činnosti s protézou.

3Následné kontroly

Je dôležité sledovať, či protéza funguje správne. Sú potrebné pravidelné preventívne kontroly. Nutná je aj správna domáca starostlivosť o zubnú náhradu. Protéza sa čistí každý deň mechanicky zubnou kefkou a aspoň raz do týždňa je dôležité ponoriť ju do vody s tabletami na dezinfekciu protéz. Počas noci sa zubná protéza vyberá.

 

Bezplatná konzultácia 

Chcete sa dozvedieť všetko o protézach a ich cene? Objednajte sa k nám na úvodnú konzultáciu, ktorá je pre všetkých ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne zodpovedia Vaše otázky a zrozumiteľne Vám vysvetlia, pre koho sú protézy určené a aké typy protéz na našej klinike zhotovujeme. 

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o protézach