ako vyrovnat zuby bez strojceka

Röntgen sa používa v prípadoch, kedy musí stomatológ skontrolovať zub, prípadne celý chrup či zubnú čeľusť. Zubné RTG je súčasťou mnohých predoperačných vyšetrení.  

Vďaka röntgenu vieme odhaliť rôzne, častokrát skryté zubné ťažkosti – zápaly koreňov zubov, cysty, zubný kameň, paradentózu, nadpočetné zuby, fraktúry alebo umiestnenie zubov múdrosti.

Ak zubný lekár potrebuje vidieť celkovú situáciu v ústnej dutine komplexnejšie, urobí pacientovi panoramatický röntgen – dôkladne zobrazí postavenie koreňov a aktuálny stav ďasien. Tento typ RTG ošetrenia sa nevyužíva na kontrolu zubných kazov, pretože nedokáže dobre zachytiť všetky detaily. Záhryzová snímka vie odhaliť aj skryté kazy, ktorý nie je možné vidieť pri štandardnom vyšetrení, nakoľko sa kaz môže nachádzať pod výplňou, prípadne v medzizubnom priestore. Periapikálne RTG snímky sa zhotovujú priamo počas endodontického ošetrenia, aby si bol lekár istý priebehom koreňových kanálikov, ich dĺžkou a zaplnením. 

Röntgen v našej ambulancii- u nás máte všetko pod jednou strechou

  • Široká ponuka RTG vyšetrení.
  • Rýchly termín a profesionálny prístup.
  • Možnosť odhaliť skryté kazy a iné zubné problémy.
  • Dôležitá súčasť predoperačných vyšetrení.
  • Moderné prístroje a digitálne zobrazenie snímku.

objednať sa

ako vyrovnat zuby bez strojceka

Röntgenologické vyšetrenie

1Úvodná konzultácia

Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom objednávkového formulára. Môžete sa tak objednať na úvodnú konzultáciu k stomatológovi, ktorý zodpovie všetky Vaše otázky o zubnom röntgene. Ústnu dutinu každého pacienta je nutné posudzovať individuálne. Lekár po osobnej konzultácii a základnej prehliadke zhodnotí Váš zdravotný stav, prípadné kontraindikácie a určí, či je možné, respektíve nutné RTG vyšetrenie.

2Zubný röntgen

Dbáme na Váš komfort, preto röntgenologické vyšetrenie absolvujete priamo na našej klinike. Používame moderné RTG prístroje – snímky vyhotovujeme v digitálnom prevedení a sú stomatológovi a pacientovi k dispozícii ihneď. Pri vyšetreniach Vás chránime pred žiarením použitím ochrannej vesty.

 

Bezplatná konzultácia

Chcete sa dozvedieť všetko o cene RTG vyšetrenia? Objednajte sa na úvodnú konzultáciu, ktorá je ZADARMO. Naši odborníci Vám ochotne zodpovedia všetky Vaše otázky a zrozumiteľne Vám vysvetlia, kedy vykonávame röntgenologické vyšetrenia a pre koho sú určené.

 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu

Najčastejšie otázky o röntgene zubov

Ide o komplexné vyšetrenie ústnej dutiny. RTG je dôležitým diagnostickým nástrojom a lekár vďaka nemu odhalí aj mnohé ťažkosti, ktoré sú voľným okom neviditeľné, čo pomáha zamedziť zdravotným komplikáciám.

Áno, toto vyšetrenie pomôže lekárovi včas odhaliť kaz, ktorý by nebolo možné pri bežnej prehliadke rozpoznať.

Röntgen nie je súčasťou preventívnej prehliadky u stomatológa. Toto vyšetrenie je z verejného zdravotného poistenia hradené iba v prípade, keď je indikované lekárom , tzn. aj v prípade preventívnej prehliadky.

Zhotovenie RTG trvá len niekoľko minút.