Zubné strojčeky Staré

1. NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY INVISALIGN

Zažite neviditeľnú dokonalosť! Invisalign je dokonalá náhrada klasických strojčekov na zuby. Je totiž omnoho praktickejší ako bežný strojček na zuby, zákrok trvá iba niekoľko chvíľ a následnú starostlivosť zvládnete aj doma.

Neviditeľný strojček na zuby Invisalign je priesvitný, a tak si ho nikto nevšimne. Vďaka tomu, že je z plastu, máte k dispozícii všetky výhody klasického zubného strojčeka, ale zároveň vám ostane aj váš krásny úsmev. A rozdiel? Ten je predsa neviditeľný!

Objednať

Invisalign — 9x áno

 1. Je praktický, presný a šetrný k zubom.
 2. Používanie počas celého dňa je pohodlné, jedenie a pitie je jednoduché.
 3. Je ideálny pre dospelých, tínedžerov aj deti.
 4. Podľa situácie zvolíme typ Invisalign liečby krátkodobú, stredne dlhú alebo Full liečbu, ktorej dĺžka je individuálna.
 5. Je veľmi jednoduchý na čistenie, sníma sa počas jedenia či pitia farebných nápojov.  Minimálna doba nosenia však nesmie byť kratšia ako 22 hodín denne.
 6. Liečba je rozdelená na viacero dláh, ktoré postupne v 1 až 2 týždňových intervaloch pacientovi posúva zuby do požadovanej polohy.
 7. Je pohodlnejší ako fixný strojček.
 8. Zuby posúva všetkými potrebnými smermi podľa odporučenia lekára a požiadaviek pacienta.
 9. Ani sa nenazdáte a vysnívaný úsmev uvidíte každé ráno v zrkadle. A to navždy!

Invisalign — Jednoducho a rýchlo

Ďalšou veľkou výhodou neviditeľného zubného strojčeka Invisalign je to, že zákrok na Antolskej 4 trvá iba niekoľko chvíľ.

 1. Konzultácia. Váš ošetrujúci lekár vám skontroluje chrup a ukáže vám, ako môže neviditeľný zubný strojček Invisalign vylepšiť ich stav.
 2. Plán zákroku. Po digitálnom scane vás prevedieme plánom celého zákroku. Ukážeme vám dokonca aj to, ako bude váš nový úsmev vyzerať.
 3. Úprava na mieru. Váš neviditeľný strojček na zuby upravíme tak, aby dokonale vyhovoval Vašim potrebám.
 4. Zákrok. Ani po tom, čo už neviditeľný strojček na zuby dostanete, sa naša starostlivosť nekončí. Sme vám neustále k dispozícii a zmeny kontrolujeme či idú presne podľa plánu liečby.
 5. Všetko po starom. Alebo po novom? Neviditeľný zubný strojček Invisalign si nikto ani len nevšimne, všetci si však všimnú ten rozdiel. Keď sa zákrok skončí, bude totiž neprehliadnuteľný.

Invisalign — Domáca starostlivosť

Medzi ďalšie výhody Invisalign patrí to, že vám nesmierne šetrí čas. Návšteva ortodontistu je totiž potrebná menej ako pri klasickom strojčeku.

Dlahy si jednoducho snímete a čistíte kefkou, čo je veľmi praktické z hygienického hľadiska.

Dlahy si môžete väčšinou meniť sami a v pohodlí domova. Výmena je potrebná zhruba každých 10 dní a dĺžka liečby závisí od počiatočného stavu a želaného výsledku. 

Objednať

 

2. KLASICKÝ STROJČEK NA ZUBY

Krajší úsmev a vyššia kvalita života. To všetko na Antolskej 4.

Načo je strojček na zuby?

Strojček na zuby je spoľahlivým riešením toho, čo nazývame anomálie. Patria medzi ne veľké medzery medzi jednotlivými zubami alebo naopak stesnané zuby, skrížený alebo otvorený zhryz a rôzne ďalšie nedostatky.

Kedy mám ortodontistu vyhľadať?

 1. ak chcete zmeniť polohu zuba
 2. z estetických dôvodov
 3. v detskom veku – kontrola správneho vývoja chrupu a úprava postavenia zubov

Čo o strojčeku na zuby potrebujem vedieť?

Strojček na zuby vždy odporúča skúsený špecialista, ktorý sa nazýva ortodontista. Ten vie nielen diagnostikovať problém, ale aj zvoliť vhodnú liečbu. Fixné strojčeky na zuby sa podľa materiálu delia na kovové, keramické a zafírové. Umiestnené sú na prednej strane zubov.

Strojček na zuby je spoľahlivým a overeným riešením, ktorý vedie k vynikajúcim výsledkom. Tým najlepším výsledkom je však váš dokonalý úsmev.

Ako prebieha zákrok?

Zákrok pozostáva z týchto jednoduchých krokov

 1. Konzultácia. Váš ošetrujúci lekár vám skontroluje chrup a vysvetlí vám, prečo strojček na zuby vášmu chrupu prospeje.
 2. Príprava. Nasleduje vyhotovenie odtlačkov zubov, RTG snímkov, fotografií tváre, profilu i zubov. Vďaka tomu budeme môcť zhodnotiť aktuálny stav.
 3. Odsúhlasenie. Zuby musia byť pred zákrokom v dobrom stave a bez kazov. Ukážeme vám, čo budeme robiť a aký bude výsledok. Ak zákrok odsúhlasite, môžeme sa pustiť do práce.
 4. Zákrok. Najdôležitejšia časť, počas ktorej budete musieť pravidelne navštevovať ortodontistu. U detí môže liečba trvať dlhšie, na druhej strane, aj jej možnosti sú širšie.
 5. Starostlivosť po zákroku. Skvelý výsledok nestačí len dosiahnuť, treba ho aj udržať. Práve preto sa často využívajú tzv. retainery (drôtiky z vnútornej strany zubov), dlahy, alebo vyberacie strojčeky. Starostlivosť po zákroku je mimoriadne dôležitá pre udržanie dosiahnutého výsledku.

Otázky a odpovede:

 1. Je potrebné trhanie zuba?
  Samozrejme, všetko závisí od liečebného plánu, na ktorom sa dohodneme, pravdepodobne však nie.
 2. Čo ak problém nebudem riešiť?
  Nejde len o estetický problém, ale aj o vyššie riziko tvorby zubného kameňa a povlaku. Z toho vyplýva vyššia pravdepodobnosť zubných kazov a vzniku paradontitídy. Medzi dôsledky patria aj problémy so žuvaním a výslovnosťou, dokonca žalúdočné problémy.
 3. Kedy je vhodné začať s liečbou?
  Jednoduchá odpoveď je, že čo najskôr, ideálne ešte v detskom veku. Je však potrebné myslieť na to, že zuby sa nám hýbu celý život a strojček na zuby tak môžete potrebovať aj v neskoršom veku.

Naše služby